[ad_1]

تقریباً در هر فیلم علمی-تخیلی درباره یک بیماری همه گیر ، برخی از خرده ریزها برای تمایز ایمنی از بیماری های بالقوه آلوده وجود دارد.. در سال 2011 عفونت، واکسینه شده مچ دست خود را با بارکد دریافت کرده است. در تریلر بسیار اکشن فیلم آینده مایکل بی پرنده آواز (فیلمی که می پرسد “اگر COVID باشد ، اما بدتر؟ “) ، شخصیت KJ Apa یک مچ دست زرد را چشمک می زند تا نشان دهد او تهدیدی نیست.

زندگی واقعی یک فیلم علمی تخیلی نیست ، اما دکتر آنتونی فائوتی ماه گذشته به ما امیدهای سینمایی برای نجات داد وقتی اظهار داشت “سواره در راه است“بعد از اخبار امیدوار کننده در مورد پیشرفت واکسن. در واقع ، اولین دوزهای واکسن قابل بکارگیری است همان اوایل tماه او

هنوز هم خواهد بود مدت زمان طولانی قبل از اینکه بتوانیم از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کنیم ، حتی پس از واکسن به طور گسترده در دسترس و موثر شناخته شود. بعید است که قاب مانند دستبندهای دیستوپی مانند فیلم ها باشد ، اما این لمس ها باعث می شود مسائلی را مطرح کنید که به زودی به یک مشکل دنیای واقعی تبدیل خواهد شد. چگونه و چه وقت آیا با تهیه واکسن ها زندگی عمومی از سر گرفته می شود؟ و چگونه می توان از فشارهای عمومی – و حتی ستایش های مدرن – استفاده كرد تا افراد كافی برای تحمل آن فشار بیاورند؟

اسکات راتزان ، استاد برجسته بهداشت عمومی و علوم اجتماعی در دانشکده بهداشت عمومی CUNY و کارشناس ارتباطات بهداشتی گفت: “ما همچنان شاهد فرسایش در تمایل افراد به واکسیناسیون هستیم.” “از نقطه نظر ، وضعیت ما بد است.”

همسایگان شما می توانند تماشا کنند

کارشناسان اتفاق نظر دارند که بعید است دولت دستور دهد افراد غیرنظامی علیه واکسن COVID واکسینه شوند. بنابراین چگونه می توانیم افراد کافی را برای خاتمه دادن به بیماری همه گیر مصرف کنیم؟

حداقل 70 درصد مردم قبل از رسیدن به واکسن مجبور به تزریق واکسن می شوند راتزان گفت ، مصونیت گله ، در لحظه ای که احتمال گسترش انسان به انسان بعید است. در یک بررسی اکتبر وی یک هادی است ، 71.5٪ از مردم در سراسر جهان می گویند “تا حدودی تمایل دارند” یک واکسن ایمن و موثر همراه با 75٪ دریافت کنند بر آمریکایی ها؛ در برخی از کشورها مانند روسیه ، موقعیتچهارمجواب است این درصد فقط 54 درصد بود. وی گفت که این اعداد نگران کننده هستند.

اوهبهترین ایده ها برای رفع این مشکل این می تواند از یکی از ساده ترین عناصر باشد: برچسب “من رأی دادم”. مطالعات نشان می دهد که اعمال فشار اجتماعی ، که بر چگونگی درگیری همسایگان شما در مواردی مانند رای دادن ، بازیافت ، و اهدای خون می تواند میزان مشارکت عمومی را افزایش دهد ، گفت: کریستوفر لاریمر ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه شمالی آیووا و کارشناس میزان مشارکت در انتخابات.

در طول سال ها ، او روی چندین تحقیق کار کرده است که ثابت می کند ارسال اطلاعات در مورد سابقه رای گیری در افراد ، میزان مشارکت مردم را افزایش داده است. به عبارت دیگر ، اگر افراد فکر کنند که مشاهده شده اند ، احتمال مشارکت در آنها بیشتر است.

“مردم معمولاً دوست دارند به عنوان رای دهنده دیده شوند زیرا شما خود را شهروند خوبی می بینید ، توجه به سیاست و توجه به سیاست “، وی گفت.

همان فشار اجتماعی وی گفت که می توان برای واکسن ها استفاده کرد. ایده “تماشا” شدن ، مطمئناً کسانی را که قبلاً طرح های واکسن را استنشاق کرده اند ، می ترساند ، اما لاریمر گفت که این به معنای مشاهده نوع بزرگ برادر نیست. در عوض ، فعالیت های بهداشت عمومی می تواند اعلام کند که چه تعداد از افراد در یک محله یا شهر خاص واکسینه شده اند برای ارتقا شهروندی خوب

وی گفت: “بخشی از آن انتظار آنچه دیگران انجام می دهند است.” وی افزود: اگر مردم اینگونه به آن نگاه كنند ، اگر راهی وجود داشته باشد كه نشان دهد شما واكسن دریافت كرده اید و دیگران نیز آن را تزریق می كنند ، این می تواند احتمال واكسن در افراد را افزایش دهد.

البته ، این به این باور متکی است که واکسیناسیون در واقع یک هنجار اجتماعی است که به نفع همه است ، یعنی جمله متناقض همین الان. اما تمایلات خودخواهانه برای “بازگشت به فعالیت های عادی” در واقع می تواند ما را نجات دهد.

بازار آن را تقاضا خواهد کرد

مقاومت در برابر واکسیناسیون می تواند در مقابل چیزی که بیشتر افراد بیشتر در برابر واکسیناسیون می خواهند از بین برود: توانایی بازگشت به بیل ذرت بو داده در دهان خود در فیلم ها یا فریاد زدن برای تیم خود در یک رویداد ورزشی.

دولت ایالات متحده احتمالاً به نیروهای مسلح ، پرسنل دفاعی ، و دیگر کارمندان اصلی برای دریافت واکسن ، گفت: آرتور کاپلان ، رئیس بخش اخلاق پزشکی در NYU Langone Health. اما بقیه تنها هستند.

وی گفت: “در نهایت ، بخش خصوصی واکسن را سریعتر از دولت تحویل می دهد.” وی گفت: بحث علیه vaxx در این مرحله برعکس خواهد شد ، گفت: واکسیناسیون درهای بیشتری را باز می کند. شرکت های مسافرتی و مقصد سفر به خصوص سریعاً نیاز به واکسیناسیون را تسریع می کنند تبلیغات میزان واکسیناسیون

وی گفت: “اگر واکسن بزنید ، استدلال معمول این است که شما آزادی انتخاب من را سلب می کنید.” “اگر در وسط طاعون واکسن بزنید ، آزادی بیشتری پیدا می کنید زیرا می توانید به مکان های بیشتری بروید.”

فقط برانگیختگی می تواند واکسیناسیون را تقویت کند: برنامه های همسریابی حتی ممکن است شروع به درخواست اثبات اثبات این موضوع کنند که قبل از این که مورد اصابت قرار گرفته باشید گفت ، شلیک کن

راتزان گفت: این تجارت خود باید تقویت شود و كارمندان را ملزم به واكیناسیون قبل از بازگشت به محل كار خود كنند. او مثال تئاتر را در نیویورک آورد ، صنعتی که بیش از 90،000 نفر در آن مشغول به کار هستند. در صورت عدم آزمایش واکسن جهانی ، صنعت تئاتر می تواند گرد هم آیند و فرایند صدور گواهینامه خود را برای مجریان و مخاطبان تشکیل دهند.

وی گفت: “به نفع همه است که او را برگردانیم.”

ممکن است برنامه ای برای این کار وجود داشته باشد

در برخی از زمان های واکسیناسیون ، مردم مشتاقانه مایل به کنار گذاشتن ماسک ها و تلاش برای ایجاد نسخه ای از زندگی “طبیعی” هستند ، هرچه به نظر می رسد.. کاپلان گفت ، اگرچه مانند فیلم ها دستبند یا نشان دریافت نخواهیم کرد ، اما احتمالاً دیستوپی خفیف در قالب برنامه هایی وجود دارد که می توانید برای نشان دادن واکسیناسیون استفاده کنید. برنامه ها ممکن است در سطح کشور باشند ، مشابه برنامه های ردیابی و هشدار ویروس کرونا که توسط اپل و گوگل ساخته شده اند و در شمامیدانم اکنون در 18 کشور، از جمله نیویورک و کالیفرنیا.

اما حتی در این حالت ، بخش خصوصی می تواند موثرتر عمل کند. برای سفرهای هوایی ، دو برنامه در دست بررسی است که وضعیت واکسیناسیون را بررسی می کند. درجه سانتیگرادبرنامه هایی با نام CommonPass و IATA Travel Pass می خواهم ، طبق واشنگتن پست، به عنوان یک گذرگاه شبانه روزی دیجیتالی بهبود یافته حاوی داده های سلامت ، اسناد واکسن ، و برنامه های سفر. پست گزارش داد که چندین شرکت هواپیمایی در این ماه استفاده از CommonPass را برای بررسی اینکه آیا مسافران در مسیرهای خاص قبل از سوار شدن آزمایش COVID را پشت سر گذاشته اند ، شروع می کنند. گواهینامه واکسن به اضافه خواهد شد هنوز یک نقطه مشخص نشده است.

حتی اگر می خواهید روی زمین بمانید و به لذت پرداخت 18 دلار برای یک آبجو که توسط 10،000 نفر احاطه شده است بازگردید ، شاید لازم باشد یک برنامه را فلش کنید: با توجه به ، Behemoth Ticketmaster در حال بررسی استفاده از برنامه خود برای بررسی نتایج واکسیناسیون و آزمایش است تابلو تبلیغاتی. (مدیر بلیط بعدا روشن شده که قدرت وضع سیاستهای واکسیناسیون اجباری را در مکانهای خود در سراسر کشور ندارد و استفاده از برنامه های کاربردی آن تنها یکی از راههایی است که برای افزایش ایمنی در حوادث آینده در نظر می گیرد).

کاپلان گفت ، اگر برنامه ها به بازگشت رویدادها و سایر گردهمایی ها کمک کنند ، می تواند ترس از محرومیت را افزایش دهد ، که منجر به واکسیناسیون بیشتر می شود. به زودی پس از واکسیناسیون های گسترده ، افراد شروع به جدا شدن می کنند. وی گفت که این حباب ها گسترش می یابد و شامل سایر دوستان واکسینه شده نیز می شود.

حتی نوع دید و پیگیری برنامه ، می تواند در مبارزه با مقاومت واکسن بسیار مهم باشد.

Smokey Bear برای واکسن ها؟

توزیع واکسن زیادی در سطح ایالت انجام می شود. راتزان گفت ، اما برای افزایش مشارکت می توان از یک کمپین آگاهی فدرال یا یک طلسم جدید درخواست کرد. او به دو مثال محبوب و دیرپا و موفق اشاره می کند: اسموکی خرس و “روی آن یا بلیط کلیک کنید “ حرفه ای-کمپین کمربند ایمنی.

وی گفت: “شما نمی توانید فقط آن را به ایالات بسپارید.” “اسموکی خرس 75 ساله است و هست [still] نمادی که مردم آن را می شناسند. ”

تاکنون هیچ کس پیشنهاد ارائه آنتی بادی های اندی را نداده است ، اما راتزان اظهار امیدواری کرد که این اتفاق به زودی رخ دهد. حتی اگر بارکد علمی تخیلی توسط دولت صادر نشود ، چیزی مانند یک دستبند Livestrong می تواند به عنوان یک ضد ایمنی مدرن محبوب شود. به عنوان مثال در افغانستان ، یک دستبند جذابیت سنتی به نام جذابیت مصونیت برای خنثی سازی واکسیناسیون های کم تاریخ و میزان بالای مرگ و میر نوزادان استفاده می شود.

“من شوخی می کردم که ما برای سلامتی باید بچه Beanie داشته باشیم ، چیزی که مردم دوست دارند داشته باشند [to] آنها نشان می دهند که از خود و خانواده خود محافظت کرده اند “، راتزان گفت. “اگر ما بتوانیم حرکت را حرکت دهیم ، واقعاً مثبت خواهد بود. ما باید افراد باهوشی داشته باشیم که مایل به انجام این کار در جامعه ای باشند که برای حرکت به جلو بسیار قطبی است. “

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir