[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه و چه موقع تغذیه کننده پرندگان منزجر کننده (و احتمالاً) شما را تمیز کنیم

عکس: شفت (شاتر استوک)

فیدر پرنده می تواند باشد یک محیط آرام و دوستانه برای پرندگان – مگر اینکه از آنها به درستی مراقبت شود. مطابق با پارک ها و حیات وحش در کلرادو، فیدرهای پرندگان بیماریهایی مانند سالمونلوز ، تریکومونیازیس ، ویروسهای کبوتر و سرخک مرغ را گسترش می دهند. در موارد دیگر ، دانه های مرطوب قدیمی می توانند کپک رشد می کند و آسیب رساندن به قالب پرندگانی که از آنها تغذیه می کنند. همه این شرایط برای پرندگان تهدید کننده زندگی است ، بنابراین تمیز نگه داشتن تغذیه کننده قسمت مهمی از مراحل کار است..

در اینجا چند بار تمیز کردن فیدر و بهترین روش برای انجام صحیح آن آورده شده است.

چند وقت باید تمیز آ پرنده تغذیه کننده؟

الیزابت تیلمن از جانب اداره منابع طبیعی میشیگان (DNR) توصیه می کند برای جلوگیری از تجمع باکتری ، ماهی یکبار فیدرهای پرنده را تمیز کنید و tاو کلورادو پارک و حیات وحش اصرار دارد که ماهانه دو بار شستشو را انجام دهد.

تمیز کردن فیدرها یک بار در ماه محتمل است کافی است ، اما تمیز کردن هر دو هفته یکبار برای ماههای گرمتر توصیه می شود پرندگان بیشتری از آن تغذیه می کنند و وجود دارد خطر بالاتر باکتری ها حرفه ای ها هم ما توصیه می کنیم به جای آن از فیدرهای پلاستیکی استفاده کنید فیدرهای چوبی که تمایل به حفظ رطوبت دارند.

نحوه تمیز کردن آ تغذیه پرندگان

تمیز کردن پرنده پلاستیکیفیدر بذر خواهد شد شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • دو سطل بزرگ یا حوضچه
  • آب گرم
  • مایع ظرفشویی
  • برس تمیز کننده
  • سفید کننده یا سرکه
  • دستکش لاستیکی
  • حوله میکروفیبر

شما از شروع خواهید کرد تعیین سطح از اینها لاستیک دستکش برای محافظت از شما در برابر باکتری های مضر آنها روی فیدر جمع شده است. بعدی، فیدر را بگیرید پاره پاره و دانه ها را خالی کنید. اگر دانه های زیادی در فیدر باقی نماند و خشک باشد ، می توانید بگذارید دانه ها روی زمین بیفتند –اگر بیرون هستید کجا کودکان و سگ ها بازی نمی کنند. (بلهشما و بچه ها شاید من نمی خواهم راه بروم بعدا پرنده مدفوع.) شما هم می توانید دور انداختن هر دانه بد در سطل زباله

پس از پاک کردن بذرها از فیدر ، یک سرنگ اضافه کنید صابون برای ظروف به استخر اول و پرش کن s یک قسمت سفید کننده و نه قسمت آب. (برای یک جایگزین طبیعی برای سفید کننده ، به جای آن از سرکه سفید استفاده کنید.) سپس، سطل دیگر را با آب تمیز و ولرم پر کنید.

فیدر پرندگان را در محلول غوطه ور کنید ، درست است کاملاً غرق شده. اگر فیدر مخصوص است کثیف اجازه دهید ترش تا شل شدن خاک را ببینید. بعد از خیساندن ، از برس تمیز کننده استفاده کنید تا بین آنها قرار بگیرید گوشه های هر قطعه. پس از شستشوی کامل ، فیدر را در سطل آب ولرم قرار دهید تا آبکشی شود. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت ها کاملاً از صابون تمیز و سفید کننده (یا سرکه) کاملاً شسته شده باشد. با پارچه میکروفیبر پاک کنید تا خشک شود.

قبل از پر کردن با دانه ها ، مانند باقی مانده های متر ، اجازه دهید تا فیدر کاملاً خشک شودادرار می تواند باعث ایجاد کپک و کپک شود. سایت سبک زندگی صنوبر پیشنهاد می کند که فیدر در معرض تابش مستقیم خورشید خشک شود – tخورشید باقی مانده صابون یا مواد شیمیایی را که می تواند به پرندگان آسیب برساند از بین می برد.

دارم تماشا میکنم فیلم آموزش تیلمن برای تصاویر دقیق

تمیز کردن فیدرهای مرغ مگس خوار

روند تمیز کردن آهفیدر مرغ مگس خوار است کمی متفاوت است زیرا آنها مایعات را حفظ می کنند ، نه دانه. وب سایت آزمایشگاه Cornel Lab of Ornithology همه چیز در مورد پرندگان پیشنهاد می کند تغییر کند دو یا سه بار در هفته آب قند برای جلوگیری از کپک زدن و تخمیر استفاده کنید.

مرغ مگس خوار فیدرها باید با آب گرم و برس تمیز کننده تمیز شوند. آزمایشگاه کرنل نسبت به استفاده از صابون یا شوینده هایی که می توانند آب را آلوده کنند هشدار می دهد. گرچه می تواند به نظر می رسد به عنوان یک راه حل جدی تر ، استفاده از نه قسمت آب و یک قسمت سفید کننده (یا سرکه) برای ضدعفونی کردن تغذیه کننده کافی است. حتماً کاملاً آبکشی کنید تا بقایای محلول از بین برود و اجازه دهید در زیر نور مستقیم آفتاب خشک شود تا از مرغ مگس خوار خود در برابر تمیز کردن بقایا محافظت کند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir