[ad_1]

ردیف پوشه های رنگی با فایل های روی قفسه

عکس: محور بی قانونی (Shutterstock)

با بیشتر و بیشتر شهرها و مشاغل در حال بررسی درخواست اثبات COVID هستند واکسیناسیون قبل از اینکه به شما اجازه دهد کارهای سرگرم کننده قبل از همه گیری انجام دهید ، مانند تماشای فیلم یا غذا خوردن در محل رستوران سرپوشیده،، حتما قبلا فکر کرده اید چی اگر شما y را از دست دادمال ما کارت واکسیناسیونبه سوابق همه چطور دیگران واکسن ها از جمله آنهایی که حتی نمی توانید یادت هست دریافت کردی؟ قبل از اینکه همه ما واکسن COVID-19 را دریافت کنیم ، علیه بیماری هایی مانند سرخک ، اوریون ، فلج اطفال ، هپاتیت و سایر واکسن های برنامه ریزی شده برای کودکان واکسینه شدیم.

تعدادی از شرایط وجود دارد که ممکن است شما نیاز به اثبات وضعیت واکسیناسیون خود برای این بیماری ها نیز داشته باشیدمانند زمانی که شما هستید ثبت نام در a دانشگاه یا سفر به خارجبه درست مانند واکسن COVID-19 ، هیچ پایگاه داده ملی یا سازمانی که نظارت می کند این اطلاعات یعنی اگر هنوز سوابق خود را از دست داده اید ، باید برای شکار آنها بروید.

با توجه به سالها و / یا دهه هایی که ممکن است از زمان دریافت این عکس ها ، این روند منقضی شده است می تواند پیچیده باشد –به خصوص اگر زیاد جابجا شده اید یا دیگر با خانواده خود در تماس نیستید. با این حال، راه هایی برای یافتن کامل وجود دارد رکورد، یا حداقل اثباتش کن شما واکسینه شده اید در گذشته.

کجا باید واکسیناسیون فرزند خود را جستجو کرد سوابق

با توجه به CDC ، در اینجا برخی از آنها آمده است راههای بالقوه برای پیدا کردن سوابق واکسیناسیون خود:

  • از والدین یا سایر مراقبین بپرسید که آیا سابقه واکسیناسیون دوران کودکی شما را دارند یا خیر.
  • سعی کنید کتاب های کودک یا سایر اسناد حفظ شده دوران کودکی خود را مرور کنید.
  • برای اطلاع از تاریخ واکسیناسیون با خدمات بهداشتی دبیرستان و / یا کالج خود مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که سوابق معمولاً فقط 1-2 سال پس از خروج دانش آموزان از سیستم نگهداری می شوند.
  • با کارفرمایان قبلی (از جمله ارتش) که ممکن است واکسیناسیون را درخواست کرده باشند ، مشورت کنید.
  • با پزشک خود یا کلینیک بهداشت عمومی مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که سوابق واکسیناسیون به مدت محدود در مطب پزشک نگهداری می شود.
  • مخاطب وزارت بهداشت کشور شمابه برخی از کشورها دارای ثبت (سیستم های اطلاعات ایمن سازی) هستند که شامل واکسن بزرگسالان است.

همچنین ممکن است لازم باشد با بیمارستان محل تولد خود تماس بگیرید ، مانند اولین دوز واکسن هپاتیت B معمولاً هنگام تولد اعمال می شود.

اگر به اندازه کافی شکار کنید ، به احتمال زیاد اسناد را پیدا خواهید کرد جایی نشان دادن شواهدی از واکسیناسیون دوران کودکی آنها ، چه اصلیفرمها یا نسخه های بعدی که نیاز به شواهدی از واکسیناسیون دارند. هر کجا که فکر می کنید آنها ممکن است باشند ، حفاری را شروع کنید ، به این امید که بتوانید شواهد مورد نیاز خود را پیدا کنید.

اگر نتوانید این رکوردها را پیدا کنید ، چطور؟ هر کجا؟

اگر جستجو کرده اید ، جستجو کرده اید ، با مطب و بیمارستان که ممکن است سوابق شما را داشته باشد تماس گرفته اید ، و هر گزینه دیگری را که فکر کنید تمام کرده اید ، هنوز گزینه هایی در دسترس دارید. برای شروع ، اگر واقعاً به آن نیاز دارید ، می توانید دوباره واکسن ها را دریافت کنید. البته مرور دور دیگری از عکس ها چندان جالب نیست ، اما انجام این کار بی خطر است.

گزینه دیگر آن است که برای برخی واکسن هامانند آبله مرغان ، سرخک ، اوریون ، سرخجه و هپاتیت A ، B و C ، می توانید تیتر آنتی بادی دریافت کنید شما را به نمایش بگذارید مصونیتبه تیروند او ممکن است مصونیت نشان دهد حتی اگر به جای واکسن ، به این بیماری مبتلا شده اید.

به عنوان مثال ، واکسن آبله مرغان در سال 1995 تولید شد ، به این معنی که هنوز افراد زیادی هستند که به جای واکسیناسیون از ابتلا به این بیماری مصونیت یافته اند. اجرای تیتر آنتی بادی نشان می دهد که آیا دارید آنتی بادی علیه ویروس آبله مرغان، با این حال امتحان فرقی بین این که شما در کودکی واکسینه شده اید یا به این بیماری مبتلا شده اید ، نخواهد بود. در هر صورت ، شما آنتی بادی هایی دارید که نشان می دهد سیستم ایمنی بدن شما می تواند از خود در برابر ویروس دفاع کند هر کس سوابق شما را از شما بخواهد میخواهد بداندبه

چگونه می توانید سوابق واکسیناسیون خود را حفظ کرده و از این کار مکرر خودداری کنید

اگر شما ، مانند بسیاری از ما ، پس از انجام کارهای سخت برای ردیابی سوابق خود ، کاملاً حواس شما را پرت کرده است ، می خواهید از این کار اجتناب کنید. از نو دفعه بعد. (آینده شما از شما سپاسگزار خواهد بود.)

برای جلوگیری از یافتن مجدد سوابق خود ، بگیر توصیه های ائتلاف واکسیناسیون: تحویل می دهم مدرک واکسیناسیون خود را به ارائه دهنده خدمات درمانی خود یا کلینیک بهداشت عمومی محلی و از آنها بخواهید اطلاعات واکسیناسیون شما را وارد کنند سابقه رسمی اگر ایالت یا هیئت بهداشت عمومی محلی شما سابقه ایمن سازی دارد ، آن را ارسال کنید آنجا هم هست این به شما یک پرونده “تأیید شده توسط تأمین کننده” می دهد ، که هنوز اغلب برای اثبات اثبات واکسیناسیون مورد نیاز است.به هرچه این اطلاعات مکانهای بیشتری داشته باشد ، وضعیت بهتری خواهید داشت.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir