[ad_1]

تصویر برای مقاله ای تحت عنوان

عکس: بردلی D. Saum (شاتر استوک)

“برگ سه ، بگذار آن باشد” یک قافیه کلاسیک در مورد پیچک سمی است و دقیق است: Tبرگچه های سه گانه گیاه یک ویژگی قابل اعتماد است. اما اگر می خواهید درباره این گیاه که باعث خارش می شود بیشتر بیاموزید ، باید چند نکته دیگر یاد بگیرید.

پیچک سمی چه شکلی است؟

پیچک سمی است معمولا تاک ، اما نه همیشه. در غرب انگوری قرار دارد که روی زمین می خزد. ولی در نیمه شرقی ایالات متحده است، می تواند به صورت بوته ای به صورت قائم رشد کند. او همچنین دوست دارد به درختان و بوته ها بچسبد ، بنابراین شما فکر می کنید در حالی که در واقع درخت پوشیده شده از پیچک سمی است ، در برابر یک درخت برگریز سبز زیبا نشسته اید.

جزوه ها اغلب شکلی را دارند که در عکس بالا دارند ، اما گاهی اوقات کفگیر یا دو شاخه هستند. در بهار ، برگها ممکن است قرمز باشد. در تابستان آنها سبز هستند و در پاییز دوباره زرد یا قرمز می شوند. و برگها گاهی اوقات ، اما نه همیشه ، می توانند براق به نظر برسند.

به جزوه ها و ساقه ها دقت کنید

نگاه نکن هم بستن ، البته بدر اینجا برخی از ویژگی های قابل اعتماد برای جستجو وجود دارد ، با توجه به گسترش دانشگاه مریلند.

  • از نظر گیاهشناسی ، این سه جزوه از نظر فنی یک جزوه سه گانه هستند. این گروه از اعلامیه ها نه روی انگور یا ساقه رو به روی هم قرار بگیرید. آنها با یکی در سمت راست ، دیگری چند اینچ در سمت چپ و غیره متناوب می شوند.
  • بروشور وسط ساقه بلندتری نسبت به دو ساقه دیگر خواهد داشت. (به نظر می رسد این دو اصلاً ساقه ندارند).
  • تاک معمولاً کرک دار یا پشمالو است.
  • پیچک سمی هیچ خار و خار در ساقه ندارد.
  • پیچک سمی ممکن است دارای لبه های دندانه دار تا برگها باشد ، اما لبه ها هرگز دندانه دار (با خارهای کوچک) به نظر نمی رسند.
  • برگ های پیچک سمی تار نیستند.

در صورت لمس چه باید کرد پیچک سمی

مشکل پیچک سمی این است که این روغن روغنی (به نام اوروشیول) تولید می کند که اگر ساعت ها با پوست شما در تماس باشد پوست شما را تحریک می کند. این یعنی:

  • اگر پوست خود را به خوبی با آب و صابون بشویید ، پس از لمس گیاه ، روغن را می شوید (صابون ظرف توصیه می شود)
  • اگر گیاه یا روغن را با دستکش یا هر چیز دیگری لمس کنید ، این شی در حال حاضر با روغن پوشانده شده است و باید از آن اجتناب کرده و آن را لمس کنید. این ممکن است شامل کفش یا شلوار شما ، به عنوان مثال ، یا ابزار باغچه باشد.

روغن می تواند مدت زیادی دوام بیاورد ، بنابراین اگر در فصل پاییز پیچ پیچ سمی را از باغ خود پاک کنید و سپس دستکش های خود را در انبار بریزید ، بهار سال آینده هنوز می توانید از لمس آن دستکش بثورات پوستی ایجاد کنید.

توصیه من به شما به عنوان فردی که گردشگری زیادی انجام می دهد کمی: Nبعضی اوقات برگهایی را که لازم ندارید لمس کنید و پس از بازگشت به خانه کاملاً استحمام کنید. (این امر همچنین به شما کمک می کند تا قبل از تصمیم گیری برای گاز گرفتن ، کنه هایی را که به مدت چند ساعت در اطراف می خزند بشویید.) از اوقات خود در خارج از منزل لذت ببرید ، اما در آنجا امن باشید

این داستان در اصل در ژوئیه 2019 منتشر شد و در 24 ژوئن 2021 به روز شد تا با دستورالعمل های سبک Lifehacker مطابقت داشته باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir