[ad_1]

مردی تلفن را در کنار اسکنر نگه می دارد تا کارت واکسیناسیون خود را نشان دهد

عکس: سووان بانجونپیانگ (Shutterstock)

با تعداد انگشت شماری از شهرها و بسیاری از مشاغل خصوصی در حال حاضر برای پذیرش مشتری نیاز به اثبات واکسیناسیون دارید، احتمالاً لازم است کارت واکسن COVID-19 خود را به کسی ارائه دهید. متأسفانه ، این کارت ها برای اکثر کیف پول ها و جیب های شلوار بسیار بزرگ هستند و احتمال دارد در صورت مخلوط شدن گم شوند یا آسیب ببینند – به همین دلیل است که ممکن است بخواهید یک نسخه دیجیتالی را در تلفن هوشمند خود نگه دارید.

بنابراین گزینه های شما برای ذخیره آسان (و ایمن) پرونده واکسن به صورت دیجیتال چیست؟

ازش عکس بگیر

ساده ترین گزینه این است که از کارت واکسن خود عکس بگیرید و آن را در کتابخانه عکس خود ذخیره کنید. احتمالاً به طور پیش فرض در کتابخانه یا جریان عکس شما قابل مشاهده است ، بنابراین اگر می خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید ، باید چند مرحله اضافی را برای پنهان کردن آن طی کنید.

در iOS ، روی نماد اشتراک گذاری زیر عکس ضربه بزنید و انتخاب کنید مخفی کردن> مخفی کردن عکس از منوی باز شده تصویر را در پوشه مخفی خود قرار دهید. این آلبوم را می توانید در زیر پیدا کنید برگه آلبوم> برنامه های کاربردی> پنهانبه همچنین می توانید یک قدم جلوتر رفته و آلبوم مخفی خود را از طریق پنهان کنید تنظیمات> عکس هابه گزینه Hidden Album را خاموش کنید – اگر می خواهید بعداً عکس های خود را ببینید ، فقط باید آن را دوباره روشن کنید.

اگر سامسونگ دارید ، می توانید یک پوشه محافظت شده برای عکس های خود ایجاد کنید این با بیومتریک باز می شود. این را در زیر تلفن خود فعال کنید تنظیمات> بیومتریک و امنیت> پوشه محافظت شدهبه سپس عکس خود را برای ضبط واکسن انتخاب کنید ، روی نماد More ضربه بزنید و را انتخاب کنید به پوشه محافظت شده برویدبه

همچنین می توانید از تصاویری که نمی خواهید اغلب به آنها دسترسی داشته باشید پشتیبان گیری کنید در Google Photosبه فقط عکس را انتخاب کرده و ضربه بزنید بیشتر> انتقال به بایگانیبه بعداً می توانید آنها را در زیر پیدا کنید کتابخانه> بایگانیبه

از مدیر رمز عبور یا برنامه یادداشت ها استفاده کنید

اکثر مدیران رمز عبور دارای ذخیره سازی ایمن اسناد هستند ، بنابراین اگر از یکی از این خدمات استفاده می کنید ، می توانید پرونده های واکسیناسیون را در پشت یک ورود امن ذخیره کرده و در هر یک از دستگاه های خود به آنها دسترسی پیدا کنید. سایر یادداشت ها و برنامه های اسکن اسناد– به عنوان مثال Adobe Scan و Evernote می توانند جایگزین های خوبی باشند ، زیرا برای دسترسی به تصاویر ذخیره شده خود حداقل باید وارد سیستم شوید.

در iOS ، حتی می توانید از نکات حفاظتی رمز عبور برای موارد اسکن شده فردی استفاده کنید. یک یادداشت جدید باز کنید ، انتخاب کنید دوربین> اسکن اسناد و کارت واکسن خود را اسکن کنید. پس از ذخیره اسکن ، روی سه نقطه افقی کلیک کنید و روی دکمه قفل ضربه بزنید تا گذرواژه تنظیم شود یا بیومتریک فعال شود.

برنامه اسناد دیجیتالی کشور خود را بارگیری کنید

تعدادی از ایالت ها از برنامه های کاربردی مربوط به سلامتی که ساکنان می توانند برای ذخیره و دسترسی به کارت های واکسن دیجیتالی خود استفاده کنند ، پشتیبانی می کنند: نیوجرسی و یوتا داکتدر حالی که نیویورک دارد پاس عالیبه دیگران ذخیره سازی را در برنامه های رایج اسناد دیجیتالی فعال کرده اند – برای مثال LA Wallet در لوئیزیانا ، در حال حاضر از کارت های COVID-19 پشتیبانی می کندبه ساکنان کالیفرنیا می توانند ثبت نام کنند پیوند بگیر به ضبط واکسن دیجیتال آنها ، که می تواند در Google Pay ذخیره شود یا به عنوان عکس صفحه ذخیره شود و به عنوان عکس ذخیره شود.

همچنین برنامه هایی مانند موم بله که محدود به کشورهای خاصی نیست. کاربران سامسونگ گلکسی می توانند بارگیری کنند CommonHealth برای ذخیره سوابق واکسن و افزودن کارت به Samsung Pay ، در حالی که کاربران معمولی Android می توانند کارت واکسن خود را در Google Pay نگه دارند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir