[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: پنج (شاتر استوک)

تیحکومت امپراتوری o استیکی از سخت ترین چیزهایی که می توان سر خود را مانند کوره ذغالی کودک پیچید. بدون شماره گیری برای چرخش، بدون دستگیره تنظیم، و تنها اعدادی که پیدا خواهید کرد احتمالاً روشن است دماسنج بسیار نادرست. (بسته به جایی که قرار می دهید دماسنج از نظر سیم پیچ می تواند به همان اندازه باشد مانند 200 درجه تخفیف!)

کنترل دمای منقل ذغالی شما مربوط به کنترل جریان هوا است. هرچه هوا بیشتر از طریق کوره شما حرکت کند ، اکسیژن بیشتری واکنش احتراق را مشاهده می کند و ذغال داغ شما می سوزد. باز کردن دهانه های مکش (واقع شده است زیر زغال سنگ) و خروجی (بالای ذغال سنگ ، معمولاً در درب منقل شما) آسانترین راه برای افزایش جریان اکسیژن است ، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند از گرم شدن کوره شما به اندازه لازم جلوگیری کند. بودن.

زغال سنگ را چک کنید

ذغال باقیمانده کمی استفاده شده و باقیمانده را مخلوط کنید اگر در حال تهیه یک هات داگ یا چیزهای دیگر به همین راحتی و سریع هستید چیزهای تازه خوب است ، اما بریکت های نیمه سوخته فقط نیمی از شما دوام می آورند ، بنابراین اگر می خواهید پخت و پز نسبتاً طولانی یا گرم انجام دهید با زغال چوب تازه شروع کنید ، و مطمئن شوید که چنین است خشکو کاملا جدید (لازم نیست کاملاً جدید باشد ، اما ممکن است ذغالی که از تابستان گذشته در گاراژ نشسته است ، رطوبت محیط را جذب کرده و باعث درخشش و سوختن ضعیف آن شود.)

ذغال خود را در سمت راست شروع کنید

سه عنصر وجود دارد که فکر می کنم باید هر مشبک کودک داشته باشد – یک دماسنج خارجی ، یک دودکش ذغالی و مکعب های سبک تر. استفاده از دو مورد اخیر ساده ترین و سریع ترین روش برای گرم و خاکستری شدن ذغال سنگ است بدون توسل به استفاده مایع سبک تر دودکش جریان هوا را در اطراف زغال سنگ به حداکثر می رساند و مکعب ها سوخت روشنایی را که برای شروع کار بدون ترک نیاز دارید فراهم می کنند از پشت هر خاکستر (همانطور که اگر از n استفاده می کردید)روزنامه یا چیزی شبیه آن) تو می توانی خودت درست کن مکعب های سبک تر با کارتن های موم پارافین و تخم مرغ ، یا خرید می کند 24 تا از آنها به قیمت پنج دلار.

اما اجازه ندهید که آنها بیش از حد خاکستر شوند

هنگامی که مشاهده کردید چند شعله از لایه زغال سنگ موجود در دودکش شما بیرون می آید ، می توانید ادامه دهید و آنها را بر روی رنده ذغال خود (رنده ای که ذغال سنگ را در جای خود نگه می دارد) پرتاب کنید. زیر کوره ای که غذای خود را روی آن می پزید). هنگامی که ذغال سنگ بیشتر خاکستر پوشانده شد – اما نه کاملاً ، زمان تهیه غذای شما فرا رسیده است اگر نگران هستید ، اجازه دهید بیش از حد خاکستر شوند – کاملا خاکستری شود – وحشت نکنید ، فقط زغال چوب بیشتری به این شمع اضافه کنید.

آیا خاکستر جریان هوای شما را مسدود می کند؟

وقتی اولین شانه گوشت خوک خود را سیگار کشیدم ، با درجه حرارت روبرو شدم که ناگهان حدود 60٪ از راه آشپز کاهش یافت. من هنوز ذغال سنگ زیادی داشتم و دهانه های بالا یا پایین را لمس نکرده است و بود تلو تلو خوردم تا اینکه فهمیدم من هیچ یک از خاکسترهای زیر آن را خالی نکرده بودم ذغال سنگ از زمان شروع پخت و پز چند حرکت سریع عقب و جلو تیغه های تمیز کننده کوچک – همانند اینها من جریان هوا را از طریق دریچه های پایین کنترل می کنم – و دوباره در راه بودم. من می گویم خاکستر خود را زیر نظر داشته باشید و در صورت لزوم هنگام پخت طولانی آن را خالی کنید.

یک دماسنج خارجی بردارید

پسندیدن قبلاً ذکر شد ، دماسنج خارجی یکی از سه مورد ضروری است من توصیه به من کباب بچه عزیزم. دماسنج کوچکی که روی درب شما قرار دارد دقیق نیست. این اغلب در بالای ذغال سنگ قرار دارد ، که منجر به قرائت کاذب بالا می شود ، اما همچنین می تواند تحت تأثیر درجه حرارت سرد خارج قرار گیرد ، که منجر به قرائت کاذب کم می شود. شما می توانید یک دماسنج با مقدار زیادی پروب برای حدود 30 دلار این اجازه می دهد دمای غذای خود و همچنین دمای محیط را در کوره کنترل کنید.

غذا را به درستی مرتب کنید

متداول ترین تنظیم برای زغال چیدمان کلاسیک دو ناحیه ای است که ذغال در یک طرف کوره شما قرار دارد و طرف دیگر آن خالی است. کشور زغال سنگ “منطقه مستقیم” شماست که در آن گرما از زغال سنگ به غذای شما تابانده می شود. این کشوری است که می خواهید سوزاندن خود را انجام دهید. طرف دیگر منطقه “غیرمستقیم” شما است که در واقع یک کوره است. گرما از زغال سنگ آزاد شده و در اطراف داخل کوره بسته شده ، از طریق خروجی خارج می شود (قرار داده شود در سمت خالی ، غیر مستقیم). تلاش برای جستجو در سمت عاری از زغال سنگ فایده ای نخواهد داشت و پخت یا پخت و پز آهسته در سمت مستقیم منجر به غذای سوخته و پخته نشده می شود ، بنابراین مناطق خود را عاقلانه انتخاب کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir