[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه کولر گازی خود را هنگام جهش دما کارآمدتر و موثرتر کنیم

عکس: JDS (شاتر استوک)

با افزایش دمای کشور – همراه با رطوبت و قبض های برق – کولرهای گازی آموزش می بینند. به گفته دیو راجی از انجمن لوله کشی ، گرمایش و سرمایش ، اما اگر هوای مرکزی در خانه دارید ، چند کار وجود دارد که می توانید برای بهره مندی بیشتر از دستگاه خود انجام دهید. با WKMSP فاکس 9 مینه سوتا صحبت می کند. در اینجا آنچه باید انجام شود

مطمئن شوید که فن روشن است

قبل از انجام هر کار دیگری ، رادزیج می گوید که باید ترموستات خود را بررسی کنید تا از روشن بودن دمنده فن اطمینان حاصل کنید ، زیرا به گردش خون خنک کمک می کند و به واحد AC شما کمی استراحت می دهد. “فقط فکرش را بکنید ، هوا دائماً از زیرزمین به طبقه دوم و عقب گردش می کند” او به فاکس 9 گفت. “این م effectiveثرترین روش استفاده از آن است.”

سوراخ های خود را بررسی کنید

سپس دریچه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوند هوا را پمپاژ می کنند. این کار را می توانید با نگه داشتن یک دستمال در کنار هر سوراخ ورودی و برگشت انجام دهید.

تمام دهانه های زیرزمین را ببندید

Radziej می گوید ، در بسیاری از موارد ، برای خنک نگه داشتن زیرزمین خود به تهویه هوا نیاز ندارید ، بنابراین تمام دهانه های موجود در آنجا را ببندید. وی افزود: “این به شما فشار هوای بیشتری می دهد تا از طبقه بالا بروید.”

کمک فنرها را تنظیم کنید

در حالی که کار شما تمام شد ، رادزیج توصیه می کند میراگرهای زیرزمین را تنظیم کنید تا به کمک آن هوای خنک به سمت بالا هدایت شود. وی توضیح می دهد: “اگر هوای کافی در طبقه بالا ندارید ، می توانید این کمک فنرها را تنظیم کنید.” این باعث می شود هوا به قسمت های مختلف خانه شما برسد.

فیلترهای AC را بررسی کنید

از یک طرف ، اگر فیلتر AC شما پر است ، به این معنی است که آن کار خود را انجام می دهد. اما اگر آن را همین طور بگذارید ، آن را مجبور خواهید کرد تا برای خنک نگه داشتن مکان خود بیشتر کار کند. رادیوس توضیح می دهد: “اگر اجازه دهید این فیلتر مسدود شود ، مانند این است که این سیم پیچ را با پتو بپیچید و هوا برای خنک شدن به آنجا نمی رسد.” “بنابراین شما بیشتر از انرژی مورد نیاز خود ، بیشتر از برق استفاده خواهید کرد.”

واحد بیرونی را تمیز کنید

علاوه بر تمیز کردن مرتب فیلتر خود ، Radziej می گوید شما همچنین باید بدن متغیر در فضای باز خود را تمیز کنید. دلیل این امر این است که وقتی هوا برای خنک شدن هوا جذب می شود ، زباله ها و خاک زیادی برای سفر بهم می رسند – چیز دیگری که باعث می شود مجبور شود بیشتر کار کند و انرژی بیشتری مصرف کند.

وی توصیه می کند که واحدهای بیرونی ابتدا برق آنها را خاموش کرده و سپس با شلنگ اسپری کنید. او می گوید: “شما باید سالی چندین بار این کار را انجام دهید.” “فقط آن را اسپری کنید ، همه چیز را تا جایی که می توانید پاک کنید.”

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir