[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: خوب (شاتر استوک)

بیشتر سیب زمینی ها قبل از پختن و خوردن آنها به کمی کارد نیاز دارند. تومگر اینکه تمام قالب ها را بپزید مصرف آن بهمراه یک استیک آبدار ، برش زدن و برش استخوانها تنها بخشی از این فرآیند است. فرض برش سیب زمینی ساده است: یک سیب زمینی را روی تخته برش قرار دهید و چاقو خود را از طریق آن فشار دهید یا بکشید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید در حالی که قطعات سیب زمینی به اندازه و شکلی است که شما نیاز دارید.

اگر قبلاً سیب زمینی را ورقه ورقه کرده اید ، ممکن است متوجه شده باشید که قسمت های بیرون زده به تیغه چاقوی شما بچسبند. این یک فاجعه بزرگ نیست ، اما آزار دهنده است. خوشبختانه ، کنجی لوپز-آلت یک راه حل بسیار زیبا دارد.

کنجی می تواند به شما نشان دهد که چگونه این کار را سریع انجام دهید ویدیویی که در بالای این پاراگراف مشاهده می کنید ، اما به طور خلاصه ، راز این است ، مثل خیلی چیزها همه چیز در مچ دست است. به جای فشار دادن تیغه چاقو از طریق میله و در برابر تخته برش – روش “عادی” ، که باعث می شود قطعات سیب زمینی به تیغه بچسبد – کنجی می کشد چاقو از سیب زمینی از جلو به عقب.

من نمی خواهم پایان کار را خراب کنم ، اما قطعات سیب زمینی به چاقوی کنجی نمی چسبند و من فکر می کنم این خوب است. این حرکت کار برش دادن سیب زمینی را کمی سریعتر و کمی آزار دهنده می کند و بیش از اندازه چیزهای آزار دهنده در آن اتفاق می افتد. جهان امروز

همین که شدی برش خورده ، قطعه قطعه شده یا برش خورده ، آماده سرخ کردن ، جوشیدن ، پخت یا له شدن هستید. در صورت داشتن خامه سنگین ، می توانید کمی گراتن زیبا نیز تهیه کنید. با این حال ، اگر تصمیم دارید سیب زمینی آماده خود را درست کنید ، می توانید این کار را با رضایت کامل انجام دهید ، بدانید که آنها را به روش صحیح بریده اید. (همچنین می توانید به دوستان خود بگویید که آنها این کار را به روش “اشتباه” انجام می دهند ، که ، بیایید صادق باشیم ، همین کار نیز هست سرگرم کننده است.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir