[ad_1]

تصویر برای مقاله ای تحت عنوان

عکس: Rawpixel.com (شاتر استوک)

هر کسی که تا به حال سعی کرده است کودکی را به او ببندد کفش خود را ببندد ، می داند که چه مدت طول می کشد تا آن را تعمیر کند – و در این مدت چقدر احساس ناامیدی می کند. اما سرانجام لحظه کلیک فرا می رسد. و درست در آن لحظه ، وقتی شکست های آنها به موفقیت بدل می شود و استقامت آنها نتیجه می دهد ، کمی اعتماد به نفس در توانایی های خودشان ایجاد می شود.

برخی از کودکان به طور طبیعی با اعتماد به نفس متولد می شوند ، اما برای برخی دیگر ، اعتماد به نفس عضله ای است که باید با گذشت زمان تقویت شود. در اینجا چند روش وجود دارد که والدین می توانند در ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در فرزندان خود – و شاید حتی در خودشان – کمک کنند.

وقتی مثال باشید شما چیز جدیدی یاد بگیر

این ضرب المثل می گوید: “آن را جعل کنید تا زمانی که موفق شوید.” و این عبارت در واقع می تواند برای فرزندان شما الگویی باشد که شما چیز جدیدی یاد بگیر موسسه ذهن کودکان نشان می دهد که خوب است هنگام تسلط بر مهارت جدید ، اضطراب خود را بپذیرید ، اما اشتیاق پروژه را درک کنید. به طور مشابه ، روانشناسی امروز اضافه می کند که والدین باید هرگونه نظر منفی را برای خود نگه دارند و با آنها با لطف و مهربانی رفتار کنند. وقتی بچه هایتان درگیر یا اشتباه می کنند هیچ چیز بدی نمی گویید ، بنابراین در مورد خودتان اینگونه صحبت نکنید.

تاب آوری آنها را جشن بگیرید

شما از اولین تلاش خود تاکنون بازی ویدیویی مورد علاقه خود را شکست نداده اید. طی چندین هفته تلاشهای زیادی طول کشید تا سرانجام فرد بزرگ بد را شکست داده و شاهزاده خانم را نجات دهید ، اما شما این کار را تا پایان انجام دادید زیرا تسلیم نشدید.

پشتکار یک مهارت اساسی برای القای کودک در سنین پایین است ، خواه تلاش برای رسیدن به خط پایان در طول دور ماریو کارت، یاد بگیرید که چگونه از مداد به درستی استفاده کنید یا یک فوتبال پرتاب کنید. به جای استفاده از جملاتی مانند “کار خوب” یا “شما خیلی باهوش هستید” با تعارف های خود خاص باشید. ستایش برای تلاش و نه نتیجه در ارتقا پایداری بسیار پیش می رود.

به کودکان کمک کنید آنچه را که به آن علاقه دارند پیدا کنند

تلقین استقلال در کودک ممکن است دشوار باشد اگر فقط آنچه را که به او علاقه دارد به او نشان دهید شما. اگر پسر یا دخترتان می خواهد ورزش جدیدی را امتحان کند ، فلوت بنوازد یا مهارت دیگری را به خود جلب کند که توجه آنها را به خود جلب می کند ، این فرصتی برای آنها است که می توانند هویت خود را شکل دهند و در انجام کارهایی که دوستشان دارند کمک کنند.

مطابق با موسسه ذهن کودکانوقتی استعداد کودک در منطقه ای رشد می کند که در آن کشیده می شود ، این تقویت طبیعی عزت نفس وی است.

تعیین هدف

هر رویایی می تواند از نظر کودک بزرگ به نظر برسد و احتمالاً او مطمئن نیستند که چگونه می تواند آن را به واقعیت تبدیل کند ، که می تواند دلهره آور باشد. موسسه ذهن کودکان توصیه می کند که والدین در تجزیه وظایف به اهداف قابل دستیابی کمک کنند. این روش روانشناسی امروز “داربست” نامیده می شود ، طعم موفقیت و همچنین ساختاری را که می تواند در طول زندگی خود برای ایجاد اعتماد و دستیابی به آرزوهای خود بکار ببرد.

همچنین ، کارهایی انجام ندهید برای فرزندتان – آنها را تربیت و تشویق کنید. این نه تنها به آنها کمک خواهد کرد که موفقیت را به تنهایی تجربه کنند (و این را به آنها نشان دهد) شما به توانایی های خود اطمینان داشته باشند) ، همچنین به والدین کمک می کند تا با نگرانی های خود مقابله کنند و باید کنترل کنند. با مداخله مداوم ، کودکان هرگز چیزهایی درباره خود یاد نمی گیرند. با نشستن با فرزند خود و تهیه لیستی از آنچه او دوست دارد به دست بیاورد شروع کنید. سپس از آنجا بساز

بگذارید فرزندانتان شکست بخورند

بیلی جوئل روانشناس نیست ، اما مرد روی پیانو با ضربه “You’re Just a Man” غرش می کند که “شما از تصادفات خود بیش از هر چیزی که می توانید در مدرسه یاد بگیرید یاد می گیرید.” ما به کودک توصیه نمی کنیم که مدرسه را از دست بدهد ، اما به دلیل عدم موفقیت ، ما رشد می کنیم و رشد می کنیم. اگر فرزند شما به اهداف خود نرسد ، موسسه ذهن کودکان می گوید این می تواند به آنها کمک کند تا راه حل متفاوتی برای هدف خود پیدا کنند – و حتی ممکن است آنها را تشویق به تلاش مضاعف در آینده کند ، که به آنها در بزرگسالی پایدار نیز کمک می کند.

ما مردم هستیم. همه ما اشتباه می کنیم. به کودک خود کمک کنید بفهمد شکست بخشی از زندگی است. این موضوعی نیست که بخواهید روی آن تمرکز کنید بلکه چیزی است که باید از آن یاد بگیرید و به جلو حرکت کنید. مرتباً آنها را برای رسیدن به موفقیت تنظیم کنید ، به آنها بیاموزید که ناقص بودن خود را بپذیرند و به آنها بگویید که هر اتفاقی برای آنها خواهید افتاد

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir