[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه iPhone یا iPad خود را با پاک کردن حافظه پنهان مرورگر خود سریعتر کنیم

اگر آیفون یا آیپد شما کندتر از حالت عادی در حال اجرا است ، تنها کاری که باید انجام دهید پاک کردن حافظه پنهان دستگاه است تا عملکرد سریع افزایش یابد. هر برنامه مرورگر داده های ذخیره شده از وب سایت هایی مانند کوکی ها ، اطلاعات ورود به سیستم ذخیره شده ، تصاویر و موارد دیگر را ذخیره می کند. این امر به شما کمک می کند تا دفعه بعدی که بازدید می کنید صفحات سریعتر بارگیری می شوند و به شما امکان می دهد حتی پس از بستن مرورگر نیز به سیستم یک سایت وارد شوید. این برای دامنه هایی مفید است که مرتباً از آنها بازدید می کنید ، اما بسیاری از پرونده های موجود در حافظه نهان شما بی فایده هستند. این قطعات کوچک داده های اضافی به سرعت جمع آوری می شوند و می توانند مقدار قابل توجهی فضای ذخیره سازی داخلی در iPhone یا iPad شما را اشغال کنند. هرچه فضای کمتری روی دستگاه شما باشد ، عملکرد آن کندتر است.

پاک کردن حافظه پنهان مرورگر به طور ناگهانی سخت افزاری دستگاه شما را مسدود نمی کند ، اما می تواند به برنامه ها کمک کند تا سریعتر بارگیری شوند و iOS (یا iPadOS) روانتر اجرا شود. اگر مرتباً این کار را انجام دهید ، دستگاه های iOS شما به طور یکپارچه کار می کنند ، مخصوصاً هنگام استفاده از مرورگر وب. در صورت مشاهده سایر خطاها مانند خرابی های ناگهانی مرورگر ، این باید اولین کاری باشد که شما امتحان می کنید. اگر دستگاه شما پس از پاک کردن حافظه پنهان هنوز عقب مانده است (یا اگر از چندین مرورگر مکرر استفاده می کنید) ، وقت آن است که اقدامات جدی تری انجام دهید.

تنها نکته منفی در پاک کردن حافظه پنهان مرورگر شما این است که ورود به سیستم ذخیره شده شما و تمام تنظیمات منحصر به فردی را که برای صفحات خاص ذخیره کرده اید حذف می کند. شما باید هر بار که اطلاعات مرورگر خود را پاک می کنید به وب سایت هایی که استفاده می کنید برگردید. اینطور نیست که معامله بزرگ ، اما می تواند آزار دهنده باشد – به خصوص برای کاربران Safari ، زیرا پاک کردن حافظه پنهان تأثیر می گذارد همه دستگاه ها وارد حساب iCloud خود شوید.

با وجود این مزاحمت ، پاک کردن حافظه پنهان راهی ساده برای افزایش عملکرد دستگاه iOS شما است اگر سرعت آن از سرعت نرمال کمتر است. در اینجا نحوه پاک کردن حافظه پنهان در مرورگرهای مختلف وجود دارد – و در اینجا نحوه انجام همان کار در Android آورده شده استهم.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در Safari

 1. برنامه تنظیمات را در iPhone یا iPad باز کنید ، سپس انتخاب کنید سافاری از لیست برنامه ها.
 2. ضربه زدن “پاک کردن تاریخچه وب سایت و داده ها.”
 3. تأیید کنید که در صورت درخواست داده های خود را حذف کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در جیمیل پررنگ

 1. Brave را باز کنید و ضربه بزنید “…” نماد منو
 2. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> حریم خصوصی
 3. به پایین بروید و روی ضربه بزنید “سپر شجاع و حریم خصوصی”.
 4. به پایین به منوی بعدی بروید و انتخاب کنید اکنون داده ها را پاک کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در جیمیل کروم

 1. Chrome را باز کنید ، روی نماد سه نقطه در نوار منو ضربه بزنید و سپس برو به تنظیمات> حریم خصوصی> پاک کردن اطلاعات مرور
 2. مطمئن باش بیسکویت ها، داده های سایت، و تصاویر و پرونده های ذخیره شده همه انتخاب شده و یک دوره زمانی از “همیشه” اگر می خواهید تا آنجا که ممکن است فضای خالی داشته باشید.
 3. ضربه زدن “پاک کردن اطلاعات مرور”.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در جیمیل DuckDuckGo

 • برنامه DuckDuckGo را باز کنید و روی نماد آتش در پایین مرورگر ضربه بزنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در جیمیل لبه ، پایان

 1. لبه را باز کنید و ضربه بزنید “…” در گوشه پایین سمت راست
 2. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> حریم خصوصی> پاک کردن اطلاعات مرور
 3. ضربه زدن “پاک کردن اطلاعات مرور” ، پس مال خودت را تأیید کن انتخاب.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در جیمیل فایرفاکس

 1. در Firefox ، روی نماد منوی سه خطی ضربه بزنید و به آن بروید حریم خصوصی> تنظیمات> مدیریت داده
 2. نوع داده ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید ، سپس روی ضربه بزنید “پاک کردن اطلاعات شخصی” برای پاک کردن کل حافظه پنهان یا ضربه بزنید داده های وب سایت و پاک کردن داده های ذخیره شده توسط وب سایت های خاص.

[CNET]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir