[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان

عکس: کلر لاور

چند هفته پیش ، دوستم لقمه ای از بستنی ام را دزدید و جیغ کشید. “پوشیدی؟ sol او با ناراحتی مشهود پرسید: “سرم را تکان دادم.” گفتم مالدون سم پاشی می کند. صدایی خالی از همدلی یا همدردی این به او یاد می دهد که غذاهای من را بدزدد! (نبود.)

این مرد همیشه مرا متهم می کند که بیش از حد کار کرده ام با مال من غذاگویی این شغل واقعی من نیست. (من سرگردان نیستم خود سایتهای شغلی را به او بگویید که چگونه نقاشی کند تا من نمی دانم چرا او آزاد است در مورد کار من اظهار نظر کند!) “چیزی چقدر خوب باید باشد؟” او از من می پرسد که تا آخرین لحظه کارم را تمام می کنم ، پیشرفت می کنم و دستکاری می کنم. من به او می گویم: “اوضاع همیشه می تواند بهتر باشد.”

و صافزودن نمک به پوسته های مالدون باعث بهتر شدن آن می شود. طعم ها را افزایش می دهد و کنتراست ایجاد می کند ، درست مانند یک غذای شور ، و با لذت بردن از آن شیرینی را نرم می کند. بیشتر بستنی. اما این تنها ماده “عجیب” نیست که می توانید برای به پایان رساندن بستنی خود استفاده کنید ، آه ، نه. روغن و سرکه نیز وجود دارد.

محفظه ای برای قرار دادن روغن زیتون روی بستنی

من اولین نفری نیستم که این کار را می کنم. مطابق با کیتچن، مردم در بستنی گی عالی مدتی است که از این حرکت استفاده می کنند و نمک و کاه ارائه شده است بستنی با روغن زیتون در فهرست آنها حداقل زمانی که من در پورتلند زندگی می کنم.

روغن زیتون با کیفیت بالا لوکس است و ریخته می شود بستنی است با احترام تحقیر آمیز شما به چیز زیادی احتیاج ندارید – یک جریان نازک خواهد آمد – اما مطمئن شوید که استفاده می کنید چیزهای خوب (من به مغازه خواربار فروشی رفتم و گران ترین روغن زیتون را خریدم ، و بسیار عالی شد.) ترکیب دسر لبنی و چربی خالص ممکن است خیلی سنگین به نظر برسد ، اما روغن زیتون لوکس یک کنتراست تند و تند فلفلی را ارائه می دهد. دهان فاسدمن حسش میکنم. (روغن های نرم و ارزان تر چربی را ارائه می دهند اما بی مزه است و این چیزی نیست که شما می خواهید.)

طعم دار ، بیایید ساده باشیم: بستنی گی بزرگ وانیل اصلی را ترجیح می دهد ، اما شکلات نیز خوب عمل می کند (تیره تر ، بهتر).

کمی اسید امتحان کنید

کره و سرکه با هم ترکیب می شوند – خوب ، آنها واقعاً اینطور نیستند مخلوط ، اما ما من فکر می کنم از آنها به عنوان یک جفت طبیعی است. من توصیه نمی کنم کره و سرکه را همزمان روی بستنی خود قرار دهید – این یک سالاد نیست! – اما مطمئناً باید به نوبت عمل کنید.

متأسفانه ، شما باید از یک نرم کننده با کیفیت بسیار بالا استفاده کنید. شمامگر اینکه در یک خواربارفروشی تخصصی خرید کنید ، احتمالاً چیزهای بازار محلی آن را کوتاه نمی کند. به دنبال بطری باشید با برچسب “Aceto Balsamico Tradizionale” با مهر DOP – بنابراین می دانید که چیزهای خوب را دریافت می کنید. سرکه باید غلیظ و شیرین باشد ، تقریباً مانند شربت. آن را با بستنی توت فرنگی بریزید. آسمانی است.

آ مقرون به صرفه تر ، اما به همان اندازه خوشمزه است سرکه آلو، که سرکه واقعی نیست ، بلکه محصول فرایند ساخت امبوشی است. این میوه فوق العاده ترش و شور است ، با برخی از نت های میوه ای تخمیر شده از سنگ سنگی که با کاتالوگ بستنی های طعم دار میوه بسیار خوب بازی می کنند (گرچه معتاد هستم برای افزودن به آن توت فرنگی و هلو).

چه با روغن یا سرکه کار خود را تمام کنید (یا هر کدام ، هنگام پاشیدن حتماً کمی نمک پرک اضافه کنید. اگر مردم از شما می پرسند ، فقط با چشمان مرده به آنها نگاه کنید و با کمترین احساس ممکن به آنها بگویید که “مالدون در پایان ، این حقیقت است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir