[ad_1]

تصویر تزئینی کیسه نخی جلوی سبزه

عکس: اولیندا (Shutterstock)

نیویورک تایمز هفته گذشته این خبر را منتشر کرد مقاله توسط گریس کوک که باعث شد نیمی از توییتر صحبت کند برای “بحران حمل پنبه” در قلب این مقاله – و توییت های متعددی که آن را تبلیغ می کنند – آمار هشداردهنده ای وجود دارد: “از توت پنبه ای ارگانیک باید 20000 بار برای جبران تأثیر کلی تولید استفاده شود.” طبیعتاً این باعث نگرانی و سردرگمی می شود. به آنها نباید کیسه های قابل استفاده مجدد باشند بهتر نسبت به پلاستیک برای محیط زیست؟

بله ، و آنها هنوز هم هستند ؛ حتی در شرایطی که 20000 استفاده مجدد گمراه کننده است. مطالعه ای که از آن می آید “ارزیابی چرخه زندگی کیسه های غذایی” نام دارد و توسط آژانس حفاظت از محیط زیست دانمارک در فوریه 2018 منتشر شده است (می توانید مطالعه را به طور کامل در اینجا بخوانید اگر می خواهید.) بیایید آن را تجزیه کنیم.

رقم 20000 از کجا آمده است؟

اگر می خواهید این عدد 20000 را درک کنید ، به شما کمک می کند تا اصطلاحات کمی را بشناسید. این نوع تحقیقات ارزیابی چرخه زندگی (LCA) نامیده می شود که نویسندگان آن را “روش استانداردی توصیف می کنند که تأثیرات بالقوه زیست محیطی منابع مورد نیاز برای تولید ، استفاده و دفع محصول و همچنین انتشارات احتمالی را در نظر می گیرد. که ممکن است در صورت دفع رخ دهد. “در اینجا نحوه محاسبه استفاده مجدد از اعداد به شرح زیر است:

تعداد زمانهای استفاده مجدد اولیه برای هر کیسه حامل ، سناریوی پایان عمر و دسته ضربه باید با این فرض محاسبه شود که استفاده مجدد از X بار کیسه حامل از X برابر مربوطه از LDPE مرجع جلوگیری می کند. [low-density polyethylene] کیف حمل با مشخصات متوسط

به عنوان مرجع ، “استفاده مجدد اولیه” به معنی استفاده از کیسه برای مقصود مورد نظر است که مواد غذایی را حمل می کند.

به طور کلی ، نویسندگان تأثیر محیطی انواع کیسه های مواد غذایی را از گهواره (کارخانه تولید) تا گور (کارخانه بازیافت یا زباله سوز) تجزیه و تحلیل کردند. سپس آنها مستقیماً این یافته ها را با داده های یک کیسه خواربار متوسط ​​LDPE غیر قابل بازیافت از نوع مشابه که می تواند با حروف قرمز “متشکرم” مقایسه کنند.

رقم 20000 مورد استفاده مجدد است نسبت فامیلیبه این بدان معنا نیست که مقاله نیویورک تایمز می گوید ، شما باید 20000 بار از کل پنبه ارگانیک برای جبران “تأثیر کلی آن بر تولید” استفاده کنید. این بدان معناست که یک کیسه پنبه ارگانیک تأثیر 20000 کیسه پلاستیکی را بر محیط زیست دارد. این همچنین به این معنی است که 20000 کیسه را “ذخیره” می کند ، که نویسندگان به طور قاطع در خلاصه بیان می کنند: “[F]و یا هر بار استفاده مجدد از کیسه ، این امر از چرخه کامل زندگی کیف مرجع جلوگیری می کند.

جدا از نقل قول نادرست ، تعداد 20000 مورد استفاده مجدد احتمالاً به سه دلیل عمده چندان واقعی نیست. اول ، آنها همه اعداد را برای کل پنبه ارگانیک دو برابر کردند ، زیرا حجم آنها از کیسه LDPE متوسط ​​کوچکتر است – اما فقط حدود 2 لیتر. شما قبلاً نصف کرده اید و به 10000 استفاده مجدد کاهش داده اید. دوم ، این مطالعه 14 “دسته تاثیر” را مورد بررسی قرار می دهد که یکی از آنها تخریب ازن است. نویسندگان تعداد زیادی از استفاده مجدد از لباس های پنبه ای را فقط به این دسته نسبت می دهند ، بیشتر به دلیل برق مورد نیاز برای آبیاری محصولات. کاهش ازن هنوز یک مشکل است، اما در حال حاضر بزرگترین تهدید CFC های تخریب کننده ازن نیست. انتشار CO2 و متان به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. اگر فقط به دسته تاثیر تغییرات آب و هوایی نگاه کنید – که بر حسب کیلوگرم انتشار CO2 اندازه گیری می شود – تعداد استفاده مجدد برای دو کیسه پنبه ارگانیک به 149 یا 74.5 برای یک کاهش می یابد. این عدد تقریباً بزرگتر و ترسناک تر در هر جدول است.

و سرانجام و مهمتر از همه ، زباله ها یکی از دسته های تأثیرات زیست محیطی نیستندبه نویسندگان معتقدند که اثرات زیست محیطی ضایعات کیسه LDPE ناچیز است ، بنابراین آنها آن را شامل نمی شوند. صادقانه بگویم ، این ممکن است در مورد دانمارک ، جایی که مطالعه انجام شده است ، صادق باشد ، اما برای کل بشریت ، زباله های پلاستیکی یکبار مصرف بسیار ناچیز است.

کیسه های پلاستیکی بد هستند

استفاده از کیسه های LDPE به عنوان یک استاندارد هوشمند است زیرا بزرگترین عیب آنها را برجسته می کند: ساخت آنها بسیار ارزان است. در اینجا نحوه تولید به نظر می رسد یک پست وبلاگی از آوریل 2020 توسط مدرسه آب و هوایی دانشگاه کلمبیا:

انرژی موجود در کیسه های پلاستیکی در اصل از استخراج مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آنها – گاز طبیعی و نفت – که استخراج آن نیاز به انرژی زیادی دارد ، تأمین می شود. سپس مواد اولیه باید تصفیه شوند ، که این امر به انرژی بیشتری نیز نیاز دارد. هنگامی که در یک کارخانه فرآوری قرار می گیرد ، مواد اولیه پردازش و پلیمریزاسیون می شوند تا بلوک های پلاستیکی ایجاد شوند. این گرانول های کوچک رزین پلی اتیلن را می توان با خاک اره پلی اتیلن بازیافتی مخلوط کرد. سپس آنها را با کامیون ، قطار یا کشتی به تأسیسات منتقل می کنند ، جایی که در دماهای بالا اکسترودر پلاستیک را به یک فیلم نازک تبدیل می کند. فیلم صاف می شود ، سپس قطعه قطعه می شود. سپس به تولید کنندگان ارسال می شود تا به صورت کیسه ساخته شود. سپس کیسه های پلاستیکی بسته بندی شده و در سراسر جهان به تأمین کنندگان منتقل می شوند. در حالی که پلی اتیلن را می توان بازیافت کرد و برای ساخت کیسه های پلاستیکی جدید استفاده کرد ، اکثر کیسه های پلاستیکی فقط یک یا دو بار قبل از سوزاندن یا ریختن استفاده می شوند. وال استریت ژورنال تخمین می زند که آمریکایی ها سالانه 100 میلیارد کیسه پلاستیکی استفاده می کنند و آنها را دور می ریزند. و EPA دریافت که کمتر از پنج درصد بازیافت می شود.

تعداد بازیافت متفاوت است. که در یک رویکرد واحد برای کاهش پلاستیک های یکبار مصرفبه نقل از سازمان ملل متحد نظرسنجی 2017 حدود 9 درصد از پلاستیک بازیافت می شود ، 12 درصد سوزانده می شود و 79 درصد عظیم به محل دفن زباله ختم می شود. اما چه میزان بازیافت 5 or باشد یا 9 ، تصویر کلی به شرح زیر است بدبه بسیار بد است که تبدیل سوخت های فسیلی به میلیاردها قطعه زباله در مقایسه با تولید کیسه های پنبه ای یا کامپوزیتی که می توانند به طور نامحدود مورد استفاده مجدد قرار گیرند ، در منابع جلو از منابع کمتری برخوردار است. بدتر از آن این است که انتظار می رود تولید پلاستیک در 20 سال آینده دو برابر شود ، اگرچه بیشتر مردم می دانند که اوضاع چقدر بد است.

شما چه کمکی میتوانید بکنید؟

لطفا تسلیم نشوید و کیف های چندبار مصرف خود را دور بیندازید – آنها بسیار بهتر از پلاستیک های یکبار مصرف هستند –یا حتی کاغذکیسه ها آنها را هربار با خود به فروشگاه ببرید. اگر کیف کافی ندارید ، بیشتر خرید کنید ، اما آیا می دانید چه چیزی بهتر از خرید کیف جدید است؟ آنها را به صورت رایگان دریافت کنید. این کیسه های اضافی این روزها همه جا هستند: پشته های رایگان ، گروه های هیچ چیز را خریداری نکنید ، بازار فیس بوک ، Craigslist و کمد شخصی شما. برداشتن چند کیسه از دستان شخص دومی به او می دهد و آنها را از محل دفن زباله دور می کند.

صحبت از محل دفن زباله ، لباسهای فرسوده از مواد طبیعی در صورت رسیدن به آنجا ، در نهایت از بین می روند. اما بسیار بهتر است که یک سرویس بازیافت پارچه در منطقه خود پیدا کنید. آنها بسیار رایج نیستند ، بنابراین ممکن است لازم باشد مشارکت خود را در یک فروشگاه پارچه بگذارید. این هنوز بهتر از انداختن آنها در سطل زباله است.

در نهایت ، هنگام مطالعه پوشش رسانه ای صنایع سوخت فسیلی ، حتماً از مغز خود استفاده کنید. شرکت های قدرتمند در سراسر جهان از استخراج و مصرف بی رویه سوخت های فسیلی سود زیادی می برند ، این دلیل همه ما در این آشفتگی لعنتی است. کاهش وابستگی فردی به سوخت های فسیلی خوب است و شرکت های نفت و گاز آن را می دانند. صادقانه می گویند که آنها به نوعی می ترسند – اگر مصرف کنندگان از محصولات خود دست بکشند ، سود گرانبهای آنها متوقف خواهد شد. اجازه ندهید آنها شما را متقاعد کنند که چیز دیگری است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir