[ad_1]

کارگر بهداشت با سرنگ واکسن

عکس: ویاچسلاو لوپاتین (شاتر استوک)

دولت ایالات متحده پایگاه داده ای به نام VAERS to نگهداری می کند که اگر فکر کنند پس از دریافت واکسن اتفاق بدی برای آنها افتاده است ، هرکسی می تواند گزارش دهد. این یک ابزار مهم برای نظارت بر ایمنی واکسن ها است ، اما همچنین توسط فعالان ضد واکسن به دست می آید تا واکسن ها ترسناک تر از آنها باشد.

VAERS مخفف Adverse Vaccine Reporting System است. “حوادث ناگوار” به معنای واقعی کلمه چیزهایی هستند که اتفاق می افتند (حوادث) بد (نامطلوب). دانشمندان و پزشکان تمایل دارند این اصطلاح را به چیزی مانند “عوارض جانبی” ترجیح دهند ، که حاکی از یک رابطه علی است که اغلب نمی توان آن را ایجاد کرد. به عنوان مثال اگر بعد از شلیک سردرد دارید ، این یک اتفاق نامطلوب است. بود ناشی از واکسن؟ شاید ، اما این یک سوال جداگانه است و پاسخ به آن دشوار است سرانجام.

چگونه واقعاً از VAERS استفاده می شود

پسندیدن CDC در اینجا توضیح می دهد، پایگاه داده VAERS در سال 1990 به عنوان بخشی از بسته اصلاحات ایمنی واکسن ایجاد شد. (با همین قانون الف ظرف واکسن بدون گناه برای جبران آسیب دیدگی افراد با واکسن بدون نیاز به شکایت از شرکت های دارویی.)

هرکسی می تواند ارسال یک گزارش به VAERS: شما ، پزشکتان ، یکی از اعضای خانواده ، حتی وکیل خود را. (پزشکان موظفند برخی از عوارض جانبی را گزارش دهند ، اما در بیشتر موارد ، ارسال ها داوطلبانه است.) به یک معنا کمی شبیه ویکی پدیا است: Tموارد موجود در آن ممکن است همه درست نباشد ، اما احتمالاً بسیاری از آنها وجود دارد و شما هنوز هم می توانید چیزهای زیادی را از آنچه در آن است یاد بگیرید.

ایده این است که اگر وجود داشته باشد است مشکل واکسن ، گزارشات در VAERS شروع می شود. محققان رویدادهایی را که جدی ، مکرر یا مرتبط به نظر می رسند ، بررسی می کنند. در اینجا نحوه توصیف اهداف HHS در برنامه آمده است:

  • تشخیص عوارض جانبی جدید ، غیرمعمول یا نادر از واکسن ؛
  • بزرگنمایی را در رویدادهای نامطلوب شناخته شده کنترل کنید.
  • شناسایی عوامل خطر بالقوه برای بیمار در انواع خاصی از عوارض جانبی.
  • ارزیابی ایمنی واکسن های مجاز جدید ؛
  • خوشه های گزارشگری احتمالی را شناسایی و آدرس دهی کنید (به عنوان مثال، مشکوک به محلی سازی شده است [temporally or geographically] یا گزارش رویداد نامطلوب خاص محصول / دسته / دسته)
  • مشکلات مداوم استفاده ایمن و خطاهای اداری را تشخیص می دهد ؛
  • یک سیستم نظارت بر ایمنی ملی ارائه دهید که کل مردم را در پاسخ به موارد اضطراری بهداشت عمومی ، مانند یک برنامه واکسیناسیون آنفلوانزای همه گیر در مقیاس گسترده ، پوشش دهد.

گزارش های VAERS اگر مشکلی در رابطه با واکسن یا حتی یک دسته خاص از آن وجود داشته باشد ، می تواند اطلاعات اولیه باشد واکسن این است یکی از راههای زیادی که تنظیم کنندگان گفته اند که ایمنی را کنترل خواهند کرد با شروع واکسن های جدید علیه COVID.

نحوه استفاده نادرست از VAERS

فعالان واکسن از بدو تأسیس VAERS سو ab استفاده کرده و آن را نادرست معرفی می کنند. گزارش ها به صورت عمومی در دسترس است بنابراین هر کسی می تواند در پایگاه داده جستجو کند آنها درست می کنند.

قبل از جستجوی پایگاه داده ، باید بر روی صفحه اصلی انکار مسئولیت کلیک کنید تا توضیح دهد که گزارش ها حسابرسی نشده اند و سایر موارد مهم را فهرست کنید محدودیت ها. (معاون اخیراً گزارش داده است گروهی از فعالان یک پورتال جستجو برای VAERS ایجاد کرده اند که به شما امکان می دهد گزارش ها را بدون دیدن این صفحه مشاهده کنید.)

ییا شاید شاید مشکل را اینجا ببینید. بارگیری چند گزارش که می گویند “مرگ” است و از یک واکسن خاص نام برده نمی شود ، به این معنی نیست که این واکسن باعث کشته شدن این افراد شده است. این به معنای ساده این است که فرد پس از دریافت واکسن در جایی فوت کرده است. در حقیقت ، تجزیه و تحلیل اخیر از عوارض جانبی ناشی از واکسن COVID ، هم از گزارش VAERS و هم از سیستم نظارت دیگری به نام V-SAFE ، نشان داد که بیشتر مرگ ها پس از واکسیناسیون در ساکنان مسن مراکز مراقبت طولانی مدت بوده اند و بعید است که توسط واکسن ایجاد شده باشد.

بنابراین ، اگر اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که ادعا می کند منجر به مرگ ، سقط جنین یا سایر واکنش های وحشتناک به واکسن های جدید COVID است ، مهارت های تفکر انتقادی خود را در عقل سلیم به کار بگیرید و دریابید که این داده ها از کجا می آیند. به احتمال زیاد ممکن است در ایمنی این واکسن ها یا سایر واکسن ها مشکلاتی وجود داشته باشد، اما در صورت وجود ، هرگونه مسئله جدی اخبار صفحه اول خواهد بود – بنابراین اگر فقط از طریق یک پست ویروسی در فیس بوک در مورد آنها می شنوید ، مشکوک باشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir