[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان & # 39؛  گلهای جنازه & # 39؛  چیزی هستند ، و شما می توانید یک گل را تماشا کنید

عکس: ایزابل اوهارا (شاتر استوک)

دو کلمه وجود دارد فکر می کنم همه ما توافق کنیم با هم تعلق ندارند و به شرح زیر است: جسد و گل. به هر حال، نه تنها گلهای جنازه a چیزی، آن ها هستند آ غول چیزی Amorphophallus titanum یا “گل جسد” بسیار بزرگ است گلی که وقتی شکوفا می شود ، بو می دهد مربوط به گوشت پوسیده درجه سانتیگرادگل Orpia جذاب ترین طبیعت است و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید ، ممکن است کسی در نزدیکی شما باشد –تقریباً هر کشوری یکی دارد. حتی اگر این کار را نکنید، راهی برای تماشای آن وجود دارد طی چند روز آینده شکوفا شوید و توصیه می کنیم این کار را انجام دهید.

گل جنازه چه جهنمی است؟

گلهای جسد معروف به بزرگترین گیاه گلدار در جهان. این یک گیاه گرمسیری است ، که در سوماترا غربی ، اندونزی متولد شده و عمر آن 30 سال است –40 سال مرکز spadix یا لوله ورود به سیستم می تواند رشد کند 15 فوت قدو برگها رشد می کنند تقریبا عرض 13 فوت. قسمت بیرونی آن مانند هر پیاز گل سبز است و برگها (یا گلبرگها) آن معمولاً قرمز تیره یا بورگوندی است. گل عظیم بخشی از آن است araceae خانواده و با گیاهان کوچکتر مانند فیلودندرون ، نیلوفر کاللا و نیلوفرهای آرام ارتباط دارد. آنها همچنین در یک خانواده کلم پوست (بزرگ) قرار دارند تعجب).

آنها به طور متوسط ​​هر هفت تا 10 گل می دهند سالها و هنگامی که شکوفا شود ، فقط یک بار این کار را انجام می دهد سال پس از باز شدن گل ، بویی تند و ساطع می کند که گفته می شود شبیه گوشت پوسیده یا “گوشت” است (از این رو ، “جسد”) لایف هاکر ویرایشگر بهداشت بت اسکوئی بوی “زباله گرم” را به یاد می آوردبو کنید و مقایسه کنید تلاش برای عبور از یک ظرف کاملا رسیده برای تابستان در طول روز. “

چرا: Dگل بوته گل بوی زباله؟

با توجه به محل کاشت درخت چوب، نام علمی گیاه ، الفmorphophallus titanum ، یونانی باستان است که به معنی “فالوس غول پیکر ، تغییر شکل یافته” است. فالوس غول پیکر فقط همین است و برای جذب حشرات طراحی شده است گرده افشانی از گونه های آن است. بوی تند حشرات مانند سوسک های کود دامی و مگس های بدن را که عادت به تغذیه از مواد مرده یا پوسیده دارند ، به خود جلب می کند.

گل فروش تیم پولاک با علم زنده وی برای گیاه نادر افزود: “همچنین می توان گلهای جسد را تا 98 درجه فارنهایت (36.7 درجه سانتیگراد) گرم کرد تا حشرات را بیشتر فریب دهد” ، به این معنی که این گیاه از یک انسان پوسیده تقلید می کند تا زنده بماند.

گل جسد را از کجا پیدا کنیم

گلهای جنازه یک گونه در معرض خطر هستند ، به همین دلیل است که شما احتمالاً آنها را در پیاده روی متوسط ​​خود مشاهده نمی کنید یا حتی ممکن است نباشید قبلاً درباره آنها شنیده اید اگرچه نادر هستند ، بسیاری از آنها کشورها و هنرستان ها خانه آنها – و آنها را نام ببر.

تیاو هنرستان سانفرانسیسکو از Fپایین می آورد “Terra Titanدر سال 2017 شکوفا شد و دوباره در سال 2020. یک گل مرده دیگر ماه گذشته شکوفا شد که در آمریکا باغ گیاهشناسی در واشنگتن دی سی و یک یک گل جسد در پیتسبورگ تحت عنوان رومرو در سال 2016 شکوفا می شود. اگرچه هیچ سایت ردیابی خاصی وجود ندارد گلهای لاشه در ایالات متحدهs، این سایت ویکی پدیا لیستی از شکوفه های تبلیغاتی در سراسر کشور وجود دارد.

چگونه یک گل شکوفه زنده را تماشا کنیم

باغ گیاه شناسی هانتینگتون در سان مارینو ، کالیفرنیا.، منتظر شکوفه دادن گل مرده خود هستند ، که اکنون هر روز انتظار می رود. گل-بطور مناسب “Stancosaurus Rex”- برج ج 82 اینچ بلند هیچ راهی برای دانستن وجود ندارد وقتی شکوفا شود چقدر بلند خواهد شد ، اما کارمندان و بازدیدکنندگان از این مهم مهم هیجان زده هستند. شما می توانید گلدهی The را دنبال کنید اینجا خوراک زنده هنرستان هانتینگتون است.

پخش مستقیم برای آماده خواهد بود روزها تا زمان باز شدن گل ادامه خواهد یافت و به طور دوره ای بررسی کنید تا ببینید Stankosaur Rex در کل شکوه معطر آن

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir