[ad_1]

تصویر برای مقاله ای با عنوان

عکس: آفریقای جدید (شاتر استوک)

ما مناطق ذخیره سازی مانند کمد ، کشو و گاراژها ، ولی یخچال تمایل دارد غفلت. از همه فضای ذخیره سازی سازمان یافته ، با این حال یخچال تنها یخچال است که به هوا حساس است.

زباله 360 گزارش می دهد که متوسط ​​خانوار آمریکایی هر ساله حدود 103 پوند غذا دور می ریزد و tاز هر چهار آمریکایی سه نفر ضایعات غذایی خود را به بی نظمی نسبت می دهند – مانند “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [the food] در یخچال آنها قرار بگیرند ، کاهش سرعت در دور ریختن مواد غذایی مستلزم آن است که یخچال های ما بالاتر از حد متوسط ​​نگهداری باشد تا hدر اینجا نحوه به حداکثر رساندن طرح یخچال برای بهبود عملکرد و جلوگیری از هدر رفتن غیرضروری مواد غذایی ارائه شده است.

شما می دانید wدر اینجا مواد غذایی خاصی را برای ماندگاری بیشتر قرار دهید

مناطق مختلف یخچال و فریزر نشانگر محلی برای نگهداری برخی غذاها است. برای میوه ها و سبزیجات تمیزتر است اما بیشتر یخچال ها به شما نمی گویند که گوشت را کجا قرار دهید شیر را ذخیره کنید غذای خود را کجا گذاشتی ممکن است تفاوت بین ارزش تولید در هفته و روز باشد. “ارزشش را دارد.

هر قفسه یک هدف دارد

قفسه ها در مکانی متفاوت از مکانیزم خنک کننده در یخچال شما قرار دارند. بنابراین ، ذخیره موارد خاص در پایین ، بالا ، یا قفسه های میانی غذا را به گونه ای دیگر ذخیره می کنند. کارشناسان اطلاعات در هاب راهنمای ذخیره سازی مشخص شده توسط قفسه را ارائه داده اند.

میان وعده ها ، مواد باقیمانده و سایر محصولاتی که به سرعت مصرف می شوند (که می توانند به سرعت خراب شوند) را در قفسه بالا نگهداری کنید. قفسه های وسط مخصوص محصولات لبنی ، پنیر ، گوشت پخته شده و مواد باقی مانده است. قسمت میانی آن معمولاً در انتهای خنک تر است ، بنابراین شیر و تخم مرغ خود را در اینجا ذخیره کنید تا مدت بیشتری دوام بیاورند. اگر شیر شما در وسط قرار نمی گیرد ، می توانید قفسه ها را به راحتی متناسب با نیاز خود مرتب کنید. برای جلوگیری از آلودگی متقابل ، مواردی که حاوی باکتری هستند باید جدا نگه داشته شوند – این وسایل را در آخرین قفسه نگهداری کنید. قفسه پایین برای گوشت خام و ماهی ایده آل است ، و باید در ظروف در بسته بسته بندی یا نگهداری شود. کشوها مخصوص میوه و سبزیجات شماست. (گرچه ممکن است باشد خیلی مرطوب برای قارچ.)

درب یخچال شما یکی از گرمترین مکان ها بنابراین بهتر است فسادپذیرترین غذاها مانند ادویه جات ترشیجات و مربا در آنجا نگهداری شود.

تمام محصولات خود را در همان کشو ذخیره نکنید

ما به ندرت به طور استراتژیک فکر می کنیم که در آن مکان محصولات تازه خود را نسبت به یکدیگر قرار دهیممیوه ها و سبزیجات تمیزتر می شوند و تمام. با این حال ، این یک اشتباه رایج است.

انتشار گاز اتیلن همان چیزی است که میوه یا سبزی را رسیدن می کند. اگر بعضی از میوه ها بیشتر از میوه های دیگر بدهند ، می توانند روند رسیدن را تسریع کنند ، باعث می شود غذا زودتر خراب شود. به همین دلیل ، شما می خواهید وسایلی مانند سیب ، کلم ، قارچ و انبه را از یکدیگر دور کنید. درون انسان مناسب ارائه می دهد لیستی از محصولاتی که باید و نباید با هم ذخیره شوند.

برای افزایش دید و عملکرد خود ظروف یخچال بخرید

همه چیز در یخچال شما به مکان مشخصی نیاز دارد و خرید سبد و سطل آشغال به شما کمک می کند تا وسایل خود را دسته بندی کرده و فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. اگر دوست دارید قوطی های آبجو ، کرفس یا نوشابه را ذخیره کنید ، روی آن سرمایه گذاری کنید نگهدارنده. این ظرف به شما امکان می دهد جعبه هایی را ذخیره کنید که بیشتر ذخیره می کنند در حالی که فضای قفسه کمتری را اشغال می کنند. هر نوع کالا باید محفظه مخصوص به خود را داشته باشد.

اگر در سازماندهی تازه کار هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید ، دریافت کنید بسته استارتر. مجموعه ظروف یک نقشه راه برای ایجاد یک سیستم ذخیره سازی مواد غذایی سازمان یافته در خانه شماست. این کیت ها دارای ظروف انباشته شده برای غذاهای گوشتی و تخم مرغ ، سبدهای نان ، ظروف کوچکتر برای میوه های شما در کشوهای یخچال و موارد دیگر هستند.

کیت ها در هر مکانی می توانند بسیار گران قیمت باشند 163 تا 243 دلار، اما ارزش صرفه جویی 103 دلاری را در تولید خراب دارد. اگر بودجه محدودی دارید ، ظروف ارزان قیمت از طریق معامله شما یا فروشگاه دلار می تواند کار را انجام دهد ، ممکن است فقط به یک ترتیب خلاقانه نیاز داشته باشد. در نهایت ، شما قادر خواهید بود به جای یافتن مواد غذایی فاسد شده در پشت شیر ​​، از غذای خود لذت ببرید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir