[ad_1]

تا وقتی که یادم می آید ، حتی وقتی خیلی جوان بودم ، همیشه ترشی را دوست داشته ام. ترشی سریع ، ترشی لاکتو ، ترشی ، ترشی شیرین ، ترشی سرخ شده – همه اینها در چشم من (و دهان) خوب است. ترشی های بزرگی را که می توانید از زباله های پارک های موضوعی بیرون بیاورید و نصف هایی را که روی میز غذاهای خوشمزه مورد احترام شما می گذارند دوست دارم. دوست دارم شور ترشی بنوشم.

من همچنین از نوآوری های ترشی قدردانی می کنم –ترشی کبابی یک کشف اخیر است که به یک شیدایی تبدیل شده است و من هرگز نترسیده ام جفت “ارائه” و ارائه ترشی را امتحان کنم. همه اینها بدان معنی است که وقتی دیدم زن باهوشی که در فیلم بالا می بینید بسته ای از یک شیشه ادویه را به یک شیشه ترشی اضافه کرد ، حتی کمی نگران نبودم.

مثل عشق به ترشی ، هرگز از عشق به دامداری خجالت نکشیده ام. این طعم خوب و کاربردهای خوبی دارد ، و من حاضر نیستم شور و شوق خود را با مخلوط پودر دوغ شیر ، MSG و گیاهان و ادویه جات نسبت به واکنشهای کلاسیک که بسیاری از مردم با یک بطری لباس در مغازه تهیه می کنند ، کم کنند.

سوال من این است که ترشی طعم خوبی دارد و مزه مزه مزه خوبی دارد و من فکر کردم ترکیب این دو نیز طعم خوبی خواهد داشت. به علاوهمن قبلاً به خمیر مقداری سیب زمینی سرخ کرده یک ادویه مزه دار اضافه کرده بودم ترشی، و این کاملاً خوب رقم خورد ، بنابراین من داده های تجربی برای پشتیبانی موقعیتم داشتم.

در آخر معلوم شد که حق با من است ، اما ترشی ها دقیقاً همانطور که فکر می کردم درست نشدند. برای بررسی دقیق من باید فیلم را تماشا کنید ، اما اگر وقت ندارید ، این را بدانید: ترشی خوب است. مزرعه خوب است. و rترشی هم خوب است. (آنها بسیار خوب در کوره ، همچنین – شکر و دوغ کم آب قهوه ای را به شگفت انگیزترین حالت ترویج می دهند.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir