[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان

عکس: чирапбогдан (Shutterstock)

هر بار که انجام می دهم من به دیدار پدر و نامادری خود می روم و در نهایت یک کاسه بستنی می خورم. دیروز ، پس از شلیک چند تیر با پدرم ، نامادری ام به من بستنی هلو یا بستنی توت سیاه انتخاب کرد و من هلو را انتخاب کردم. حدود دو دقیقه بعد ، نامادری من یک کاسه بستنی وانیلی با تکه های هلو تند روی آن تحویل داد.

به جای اینکه قاشق ها را بردارید ، زیرا معمولاً برش ها یا مکعب ها درست نمی شوند ، تکه های کوچک گونه ای با حوصله روی بستنی نشستند تا زمانی که من آنها را با قاشق برداشتم. با این فرض که این کار نتیجه کار چاقو تهاجمی بوده است ، گفتم: “من از این طریق که شما چیزها را به چیزهای بسیار کوچک تقسیم می کنید ، دوست دارم.” (نامادری من آسیاب است – اکثر مواد بسیار ریز خرد شده ، برش داده می شوند یا به قطعات بسیار کوچک بریده می شوند – و من همیشه از آن برای پخت و پز قدردانی می کردم.) “او در واقع از دستگاه سیب زمینی استفاده کرد.” “این به جدا کردن برخی از آب میوه ها کمک می کند.”

نگاهی به کاسه بستنی و هلوش معنا داشت. رویه بیشتر یک کمپوت خام بود ، با آب میوه و تکه هایی که می چرخید و به جای افتادن در کاسه ، با بستنی وانیلی مخلوط می شد. بسیار ساده بود ، اما طعم “بستنی و هلو” را بیشتر شبیه “بستنی تازه هلو” کرد.

علاوه بر تهیه یک توپ خوشمزه تر و خوشمزه تر از هلو ، مخلوط کردن میوه با دستگاه سیب زمینی نیز راهی درخشان برای پنهان کردن هرگونه عیب آرایشی است. لکه های شفاف و تغییر رنگ جزئی در پس زمینه مخلوط شده و اجازه می دهد رنگ واقعی میوه (در این مورد هلو) غالب شود. اگر میوه یا سنگی دارید که طعم خوبی دارد اما چندان داغ به نظر نمی رسد ، فقط آن را له کنید. آنها را خوب ورز دهید ، سپس پوره میوه ای تند را روی بستنی یا کیک قرار دهید. این کار را تا پایان کار با میوه یا تا پایان تابستان ادامه دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir