ترموستات ها تنها وظیفه کنترل دما در یک سیستم تهویه هوا را دارا هستند و در مدل های پیشرفته تر آن ها، این ترموستات ها قابلیت تنظیم دارند. در مطلب پروتکل KNX به طور جامع به معرفی این پروتکل و عملکرد آن پرداختهایم. به طور معمول، در اغلب مواقع تجهیزات استفاده شده در ساختمان های هوشمند از نوع بی سیم می باشد. اکثر سیستم­های حریق، امنیت، کنترل دسترسی، انرژی، نور، ارتباط و HVAC در زندگی امروزی اتومات شدند و برای سخت افزار و نرم افزار و خدماتی مثل نصب و آموزش مورد استفاده قرار گرفتند. شرکت TIS با ارایه سوییچرهایی که کانالهای آن به صورت دوتایی و یا ۳ تایی اینترلاک می شوند باعث حذف ماژول شاتر پرده و نیز ماژول HVAC برای کنترل فن های سه دور گردید. برنامه ریزی و کنترل این پنل توسط ﮔوشی همراه از راه دور (اینترنت) امکان پذیر میباشد. حتی اگر در خانه نباشید، از راه دور میتوانید به کسی اجازهی ورود بدهید.

قفل هوشمند امکان ورود و خروج آسان را برایتان فراهم می کند. هنگام بازگشت فرزند از مدرسه و وارد کردن رمز ورود ، اعلان حضور او به گوشی شما ارسال شده و میتوانید با دوربین حضور او و دوستانش در خانه را مشاهده کنید. خوشبختانه در تهران هوشمند سازی ساختمان با کیفیت بالایی و توسط گروهی از شرکت ها انجام می شود. با ارایه سیستم صوتی دارای پورت شبکه TCP / IP که قابلیت اتصال به ماژول های مشابه را دارد سیستم یکپارچه صوتی را ارایه نمود که نیاز به سیستم صوتی ماتریس را در منزل حذف کرده همچنین با سرعت بالا و بدون هزینه کنترل اینترنتی و WiFi سیستم هوشمند را فراهم کرد. با ارایه کلیدهای تاچ رنگی که دارای ۳ صفحه با ترموستات مستقل است امکان کنترل همزمان گرمایش از کف و دو زون مستقل سیستم سرمایش و گرمایش را در یک فضای بزرگ نظیر سالن پذیرایی بدون نیاز به نصب کلید ترموستات دار اضافه فراهم نمود که صرفه جویی در هزینه و تعداد کلید و کنترل کامل تر را به دنبال داشت. افراد با سواد احتمالا تجهیزات هوشمند سازی ساختمان خود را از شرکت های معتبر تهیه می کنند اما برخی دیگر تنها به قیمت محصولات نگاه می کنند و تجهیزات ارزان تری را بدون توجه به مسائل امنیتی خریداری می نمایند.

اما گاهی فراهم کردن راحتی افراد خانواده به معنی برطرف کردن نیازهای ابتداییتر زندگی روزمرهی آنها میباشد. سوالی که بسیاری از افراد درباره آن می پرسند مزایای هوشمند سازی ساختمان است. هوشمند کردن خانه هم میتواند در راستای آسایشی مثل خاموش کردن چراغ با فرمان صوتی از تخت خواب، و گاهی هم به ضرورت هوشمند سازی خانهی افراد سالمند باشد. با ارایه پرده برقی های دارای پورت شبکه BUS که دیگر نیاز به سرخط رله برای کنترل ندارند باعث صرفه جویی در هزینه و کنترل کامل تر پرده برقی گردید. یک روش قدیمی برای ارسال و دریافت سیگنالهای الکریکی دیجیتال می باشد که بوسیله خطوط برق ، تلفن و سیم کشی داخل ساختمان انتقال پیدا می کند و یکی از پرکار بردترین استانداردهای باز رایج می باشد و در هنگام نصب آن نیاز به تغییرات و سیم کشی مجدد در ساختمان نیست. این شرکت ها برای حل مشکل از پروتکل هایی که ارتباط را ساده تر کرده و خبری از مشکلات پروتکل های قبلی نظیر mod – BUS یا knx نبود استفاده کردند که بسیار کاراتر و سریعتر در سیستم خانه هوشمند ایفای نقش نمود . زندگی لوکس تر و راحت تری را برای خود و اعضای خانواده فراهم آورید.

مجوز کانکس فروشگاهی و مغازه ای برای اینکه بتوانید سازه مغازه ای یا کیوسک فروشگاهی خود را در محلی نصب و شروع به فعالیت کنید می بایست ابتدا اقدام به اخذ مجوز برای این کار کرده و پس از کسب مجوز های مورد نیاز اقدام به خرید کانکس و انتقال آن به محل نمائید. قیمت کانکس کارگاهی دست دوم درصد کاهش قیمت کانکس کارگاهی دست دوم در مقایسه با یک سازه نو کاملا بستگی به میزان سلامت و مدت زمان استفاده از آن دارد و ارزش گزاری بر روی آن می بایست توسط کارشناس فنی انجام گیرد. پیمانکاران دیگر نیز که کارگاه های کوتاه مدتی را می خواهند تجهیز کنند برای کاهش هزینه های اولیه، کانکس نگهبانی دست دوم را خریداری و به محل خود منتقل می کنند. به همین خاطر معمولا براورد هزینه ها پس از تعین مشخصات فنی سازه صورت می گیرد و نمی توان قیمت کلی بر اساس متر مربع یا هر دستگاه در نظر گرفت.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد تجهیزات هوشمند سازی خانه بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.