[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان 5 راه برای پاک کردن قالب از مهمترین سطوح در خانه شما

عکس: نه گال (شاتر استوک)

تمیز کردن مبل یا صندلی کپک زده یک چالش است – مگر اینکه حوله برداشته شود ، در این صورت فقط دستورالعمل های بالای پارچه را دنبال کنید.

ابتدا منطقه را بررسی کنید تا دقیقاً محل رشد قالب را ببینید. اگر مال شما باشد روکش مبلمان مصنوعی است، رشد قالب ممکن است به معنای کپک زدن قاب بندی باشد (و ممکن است لازم باشد مبلمان خود را عوض کنید). اگر پنبه ، پشم یا مواد طبیعی دیگری باشد ، احتمال اینکه بتوانید محل را درجا تمیز کنید ، وجود دارد. یک برس تمیز کننده برداشته و محل را با آب و صابون مالش دهید تا کپک قابل مشاهده از بین برود ، سپس محل را با محلول حاوی قسمتهای مساوی پراکسید هیدروژن و سرکه سفید خیس کنید. برای خشک شدن از حوله استفاده کنید و سپس اجازه دهید تا روکش داخلی کاملاً در هوا خشک شود.

اگر قالب مساحت زیادی از مبلمان وبهلسترد شما را پوشانده باشد ، چند مرحله اضافی وجود دارد که احتمالاً باید انجام دهید. ابتدا مبلمان را به بیرون ببرید تا مانند تابش چرم در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد. اشعه ماورا بنفش قارچ را قبل از اینکه قالب و کپک را از بین ببرید از بین می برد. سپس تودوزی را با استفاده از ضمیمه قلم مو تمیز کنید (اطمینان حاصل کنید که از ماسک N-95 و آستین بلند خود استفاده کرده اید تا از تماس با هاگ جلوگیری کنید). جاروبرقی را از بیرون خالی کنید تا از ورود مجدد قالب به هوای خانه جلوگیری کند.

سپس آب و مواد شوینده ملایم را مخلوط کنید تا کف کند ، سپس کف را با یک برس تمیز کننده در محل مالش دهید. مقدار اضافی آن را پاک کنید ، سپس بگذارید دوباره در معرض تابش مستقیم آفتاب خشک شود تا باکتری های باقیمانده از بین بروند. در صورت مشاهده باقی ماندن لکه های کپک ، روش درمان فوق را مجدداً برای تکمیل کار دنبال کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir