[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان 6 بهترین مرورگر اینترنت برای محافظت از حریم خصوصی شما

عکس: روتمر ویسر (Shutterstock)

هر وب سایتی که از آن دیدن می کنید به نوعی شما را دنبال می کند. این معمولاً به شکل کوکی در محل است – این بلوک های کوچک داده برای به خاطر سپردن ترجیحات شما استفاده می شود. اما وقتی سایتها از تبلیغات ردیابی ، کوکی های شخص ثالث و در حال حاضر از اثر انگشت استفاده می کنند ، اوضاع خراب می شود.

کوکی های شخص ثالث کوکی هایی هستند که توسط شرکت های دیگر مانند Google ، Facebook یا شرکت های تبلیغاتی درج می شوند. از آنها برای ردیابی شما از یک سایت به سایت دیگر استفاده می شود و حسابی ایجاد می کند که می تواند برای نمایش تبلیغات استفاده شود. این کوکی ها حتی مکان دستگاه شما را ردیابی می کنند.

اثر انگشت یک تهدید نسبتاً جدید برای حریم خصوصی آنلاین است و به شرکت ها اجازه می دهد تا اطلاعات اثر انگشت گشت و گذار شما را بدانند. این می تواند شامل نسخه مرورگر ، نوع ، سیستم عامل ، منطقه زمانی ، مکان ، افزونه ها ، فونت ها و موارد دیگر باشد. داده های زیادی در اینجا وجود دارد که می توان از داده های تجمعی برای شناسایی یک کاربر واحد استفاده کرد.

پس چه کاری میتونی در این مورد انجام بدی؟ اگر می خواهید هسته ای شوید ، می توانید خود را ایجاد کنید مسدود کننده ردیابی با استفاده از Raspberry Piبه یا می توانید افزونه های حریم خصوصی مانند آن را نصب کنید تمرکززدایی چشم ها،، منبع uBlock، یا DuckDuckGoبه اما ابتدا باید با مرورگری شروع کنید که از قبل دارای خصوصیات خصوصی خوبی است (بنابراین گوگل کروم وجود ندارد ، می ترسیم).

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir