8 نکته برای به خاطر سپردن نام افراد (و نحوه یادآوری غریبه ها)


تصویر مقاله ای با عنوان 8 نکته برای به خاطر سپردن نام افراد (و نحوه یادآوری افراد غریبه)

عکس: ترو وسالاینن (شاتر استوک)

اولین توصیه در اینجا مهمترین است. مگر اینکه شما باشید آ یک گوشه نشین که در انزوا زندگی می کند‘شما’باید انجام شود هزاران آشنایی با غریبه ها در طول زندگی شما – ومانند مرگ و مالیات ، از معرفی شخصی نمی توان اجتناب کرد. متاسفانه اکثر ما به محض پایان مقدمه ، نام شخص مقابل را فراموش کنید. نحوه رونق سناریوی معمولی به شرح زیر است:

  1. شخص دیگر به شما می گوید: “سلام من ساشا هستم”
  2. شما با ارائه نام خود پاسخ می دهید: “خوشحال شدم که شما را ملاقات کنم ، ساشا. من فیلیپ هستم “
  3. با یک ثانیه ثانیه ، نام ساشا را کاملا فراموش می کنید زیرا ذهن شما بیش از حد مشغول فکر کردن در مورد چیز دیگری است که برای ادامه گفتگو می گویید ، یا بیش از حد روی گوش دادن به مکالمه ساشا متمرکز شده است. به همین ترتیب ، ساشا نیز نام شما را کاملا فراموش می کند.
  4. این مکالمه می تواند چند دقیقه طول بکشد و بعد از جدا شدن شما و ساشا ، هیچ یک از شما نمی توانید نام دیگری را به خاطر بسپارید ، اما هر دو از اینکه بخواهید دوباره آن را بخواهید خجالت می کشید.

درس اصلی در اینجا این است که اگر تلاش جدی برای یادآوری نام شخصی ندارید اولین بار کسی می گوید شما، نمیتونه باشه سخت پیدا کردن تو نفر بعدی هستی شانس. فرصت. البته می توانید از دوستی بپرسید باین است بهتر فقط به یاد داشته باشید نام برای اولین بار. بیایید باز هم همان سناریو ورودی را برای راهی بهتر مرور کنیم:

  1. شخص دیگر به شما می گوید: “سلام ، من ساشا هستم.
  2. به محض شنیدن نام او ، عادت کنید تکرار کنید سپس در سر شما چندین بار: ساشا ، ساشا ، ساشا. اگر می خواهید چند بار گفتن آن را با صدای بلند تمرین کنید ، بپرسید برای آنها نام. “ساشا ، این SASHA هجی است؟” یا “چگونه آن را هجی می کنید؟ »هدف فقط بله اسم را بشنو چندین بار برای کمک به شما در به خاطر سپردن این مرحله باید حداکثر چند ثانیه طول بکشد ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد.
  3. اکنون خود را معرفی کنید: “خوشحالم که شما را ملاقات کردم ، ساشا. من فیلیپ هستم “
  4. مگر اینکه چیزی ناامیدانه برای گفتن داشته باشید ، بگذارید ساشا صحبت کند در حالی که به حرفهای او گوش می دهید و مرتباً آنچه را که او می گوید با نام خود مرتبط سازید. با خلاقیت در مورد اینکه چگونه می توانید این اسم را به وضوح با چهره او مرتبط کنید ، فکر کنید. اگر شخص دیگری را به همین نام می شناسید ، سعی کنید آن شخص را با ساشا ارتباط برقرار کنید. یا اگر یک دستیار حافظه یا حافظه هوشمند باهوش می شناسید تا به شما کمک کند نام او را به خاطر بسپارید ، از آن استفاده کنید ، تا آنجا که پوچ به نظر می رسد.
  5. وقتی سرانجام از هم جدا شدید ، نام او را ذکر کنید. به عنوان مثال، “بسیار خوب است که با شما صحبت کنم ، ساشا.” این مزیت دو برابر ساخت شخص مقابل را دارد احساس خوبی دارید که خاطرات آنها را به یاد می آورید نام و همچنین کمک می کند تقویت آنها نام در سر شما.

با برخی از تمرینات متوجه خواهید شد که به یاد آوردن نام افراد بسیار بهتر خواهید شد بدون اینکه اصلاً بی دست و پا به نظر برسید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>