[ad_1]

مکنده کاج روی شاخه ای همیشه سبز

عکس: استیو بیلند (شاتر استوک)

احتمالاً قبلاً می دانید که پرندگانی مانند مرغ می توانند حمل کنند سالمونلا باکتری ، به همین دلیل ما مرغ را می پزیم و سعی کنید غذا نخورید هم خمیر کلوچه بسیار خام (خوب ، و خطرات آرد خام). ولی CDC از قبل هشدار می دهد که یک کوره در ارتباط با پرندگان آواز وجود دارد و اگر حمام پرنده یا پرنده دارید باید مراقب باشید فیدر در حیاط شما.

این اپیدمی 19 نفر از هشت نفر را تحت تأثیر قرار داد ایالت ها ، خوشبختانه هیچ کشته ای وجود ندارد. سالمونلا علائم شامل اسهال ، تب و گرفتگی معده است و می تواند از شش شروع شود ساعت و شش روز پس از مصرف باکتری ها. (این ممکن است به معنای خوردن غذایی آلوده یا لمس دهان با دستهای آلوده باشد.) افراد زیر 5 سال بالای 65 سال دارید یا دارید سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر بروز علائم شدیدتر و حتی تهدید کننده زندگی هستند.

چه کاری می توانی انجام بدهی

CDC توصیه می کند که پس از لمس پرندگان (از جمله مردگان) یا دست زدن به پرندگان ، با دستان برهنه لمس نکنید و به آنها غذا ندهید و دستان خود را بشویید. فیدر یا حمام پرنده.

حیوانات خانگی نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند ، بنابراین آنها همچنین توصیه می کنند حیوانات خانگی را از حمام پرندگان و پرندگان دور نگه دارید. فیدرها ، از جمله منطقه زیر آنها. همچنین باید دستان خود را پس از دست زدن به غذای حیوانات خانگی ، خرید اسباب بازی یا استفاده از مدفوع بشویید ، حتی اگر از کیسه ای برای این کار استفاده کرده اید.

یک پرنده CDC می گوید ، فیدرها و حمام پرندگان باید هر هفته تمیز شوند. این به سلامت حیوانات و انسان کمک می کند. اما آنها را در سینک آشپزخانه تمیز نکنید. در صورت امکان کارهای خانه را انجام دهید. فیدر را با آب صابون گرم بشویید و سپس آن را در ساعت نه به یک خیس کنید محلول سفید کننده (نه قطعات آب را به یک قسمت سفید کننده) به مدت 10 دقیقه. اجازه دهید قبل از پر کردن دوباره خشک شود و سپس دستان خود را بشویید.

اگر پرنده ای مرده یا بیمار پیدا کردید

اگر یک پرنده بیمار پیدا کردید ، با خود تماس بگیرید توانبخش محلی حیات وحش. اگر یک پرنده مرده پیدا کردید ، از آژانس حیات وحش ایالتی یا کمیسیون بازی بپرسید که آیا آنها می خواهند شما آن را گزارش کنید. (برخی از آژانس ها در صورت نگرانی از شیوع در منطقه ، پرندگان مرده را آزمایش می کنند.) درباره کارهایی که باید در اینجا انجام دهید بیشتر بخوانید صفحه شیوع CDC.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir