[ad_1]

نوجوانان با ماسک چت می کنند

عکس: استودیو پروستوک (شاتر استوک)

FDA تصمیم گرفته است تا استفاده اضطراری از واکسن Pfizer COVID را تمدید کند کودکان 12 ساله و بالاتر. طبق مطالعات اخیر ، واکسن در این گروه سنی به همان اندازه که در جوانان ایمن و موثر است.

واکسن اکنون مجاز است ، بنابراین یک کودک نظری در این گروه سنی می تواند امروز واکسن بزند. اما کمیته مشورتی در مورد روشهای ایمن سازی (ACIP) ، کمیته مشورتی واکسن CDC ، قصد دارد فردا (12 مه) تشکیل جلسه دهد و توصیه ای را در مورد اینکه آیا کودکان 12 ساله واکسن دریافت می کنند رسمی کند. انتظار می رود آنها این پیشنهاد را انجام دهند که این امر شرکت های بیمه را مجبور به تحمل هزینه ها می کند. انتظار می رود کلینیک های واکسن این واکسن را به کودکان 12 ساله و بالاتر پس از توصیه ACIP ارائه دهند.

اگر ACIP تصمیم گرفت واکسن را توصیه نکند یا هشدارهایی اضافه کند ، ما به شما اطلاع می دهیم.

مطالعات چه گفتند؟

مجوز تمدید شده براساس مطالعه بیش از 2000 کودک 12 تا 15 ساله است که نیمی از آنها واکسن و نیمی از آنها دارونما دریافت کرده اند. 16 مورد COVID-19 در گروه دارونما وجود داشت و هیچ کدام در گروه واکسن ، برای 100 effic اثر. (ممکن است کارایی در دنیای واقعی کمتر باشد ، اما هنوز هم نتیجه خوبی است)

همچنین تحلیلی در مقایسه 190 نفر در سنین 12 تا 15 سال که این واکسن را دریافت کرده اند با 170 نفر در سنین 16 تا 25 سال مقایسه شده است. افراد جوانتر همان واکنش ایمنی بدن را نشان می دهند که همسالان کمی مسن تر هستند.

در حالی که کودکان کمتر در معرض خطر مرگ و عوارض شدید COVID قرار دارند ، اما در معرض خطر کمتری قرار دارند یک سندرم التهابی جدی به نام MIS-C که می تواند ناشی از عفونت COVID باشد. همچنین ممکن است به COVID طولانی مدت حساس باشند و قادر به انتقال ویروس به سایر اعضای خانواده هستند. واکسیناسیون کودکان هم از آنها و هم از بزرگسالانی که با آنها تماس می گیرند محافظت می کند. این امر همچنین باعث ایمن سازی مدارس و فعالیت ها می شود. هنگامی که اکثر کودکان واکسینه شده اند و میزان بروز آن کم است ، دیگر ممکن است نیاز به ماسک و فاصله در مدارس نباشد.

آیا واکسن برای کودکان با نسخه بزرگسالان متفاوت است؟

خیر ، این همان واکسن در همان دوز است که در همان برنامه زمانی داده می شود (دو دوز ، با فاصله سه هفته). این بدان معناست که کلینیک واکسن نباید کار قابل توجهی در مورد کودکان 12 ساله نسبت به افراد 16 ساله یا در این مورد در افراد 65 ساله انجام دهد ، بنابراین احتمالاً شیوع آن ساده است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، مقامات FDA خاطر نشان کردند که شورای صدور مجوزهای ایالتی گاهی اوقات حداقل سنی را که یک متخصص می تواند تنظیم کند تنظیم می کند ، بنابراین فقط تصویب واکسن برای یک گروه سنی خاص به این معنی نیست که هر ارائه دهنده می تواند از آن استفاده کند. با کلینیک محلی واکسن خود مشورت کنید تا ببینید آیا حداقل سن آنها است. اما اگر یک ارائه دهنده بزرگسال قادر به واکسن زدن به فرزند شما در کشور شما نباشد ، ارائه دهنده اطفال می تواند.

چه وقت این واکسن برای کودکان کوچکتر در دسترس است؟

مطالعات برای کودکان کوچکتر هنوز ادامه دارد. روش ایمونوبریج ، که پاسخ های ایمنی کودکان را با بزرگسالان مقایسه می کند ، برای کودکان 12 تا 15 ساله مناسب ارزیابی می شود ، اما مطالعات ایمنی در کودکان کوچکتر باید بیشتر درگیر شود. مناسب ترین دوز و رژیم برای کودکان خردسال نیز ممکن است با بزرگسالان متفاوت باشد.

Pfizer شرکتی است که پیشتاز در آزمایشات کودکان خود است ، و آنها اخیراً گفته اند که انتظار دارند در ماه سپتامبر برای کودکان خردسال و در ماه نوامبر برای نوزادان اجازه بگیرند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir