[ad_1]

یک زن یک شکر آب پنیر در دست دارد.

عکس: مطالعه_روح (Shutterstock)

اگرچه وجود دارد تن انواع پودر پروتئین در خارج من همیشه آب پنیر ساده و بی مزه را ترجیح می دادم. طعم و بافت خامه ای آن نه تنها برای افراد عالی است تکان می خورد اما برای سایر غذاهای با مضمون لبنیات مانند ماست کاملبه اما سرانجام یک پودر پروتئین عالی دیگر من را جذب کرد و عجیب است: آب پنیر شفاف.

این همان چیزی است که به نظر می رسد: پودر پروتئین آب پنیر ، که هنگام حل شدن در آب شفاف است. نتیجه چیزی است که طعم آن بیشتر شبیه لیموناد یا آبمیوه است تا یک شیک خامه ای. تقریباً عطرهای میوه ای دارد ، که ممکن است شما را به یاد یک نوشیدنی انرژی زا بیاندازد ، نه یک میلک شیک. این به دلیل این هست که شیمیایی که اجازه می دهد آب پنیر شفاف باشد نیاز دارد که آن را در محلول اسیدی – و gtکلاه اسید به خوبی با رایحه های میوه ای ترکیب می شود.

من طعم هلو-انبه و لیموناد را از MyProtein امتحان کردم. من شنیده ام که موهیتو نیز طعم خوبی دارد. (مارک های زیادی برای انتخاب وجود دارد. تقریباً همه شرکت های بزرگ مکمل با این روند همراه هستند.)

تغذیه چگونه مقایسه می شود؟

آب پنیر شفاف: 80 کالری در قاشق چای خوری ، 20 گرم پروتئین.  آب پنیر معمولی: 120 کالری ، 24 گرم پروتئین ، 2 گرم چربی ، 2 گرم کربوهیدرات.

سمت چپ: سرم شفاف MyProtein. راست: کنسانتره آب پنیر BN Labs.
عکس: بت اسکورسکی

آب پنیر شفاف هنوز آب پنیر است ، بنابراین شما هنوز پروتئین با کیفیت بالا (با تمام نه اسید آمینه ضروری) دریافت می کنید ، خواه شفاف را انتخاب کنید یا انواع معمولیبه

با این حال ، یک تفاوت این است که آب پنیر شفاف از کشک تهیه می شود منزوی نسبت به. تا تمرکزبه ایزوله آب پنیر حاوی پروتئین است و تقریباً هیچ چیز دیگری ندارد ، در حالی که کنسانتره آب پنیر حدود 80 پروتئین است. 20 درصد باقی مانده شامل مقدار کمی چربی و کربوهیدرات است.

اگر می خواهید کمی پروتئین به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، تغذیه هم انتخاب خوبی است. چربی ها و کربوهیدرات های اضافی موجود در کنسانتره آب پنیر تنها 20 کالری در هر قاشق چایخوری اضافه می کند ، بنابراین رژیم غذایی شما را ایجاد یا خراب نمی کند. با این حال ، اگر شما عدم تحمل لاکتوز دارید یا مشاهده می کنید که پودر آب پنیر گاهی معده شما را ناراحت می کند ، ایزوله ممکن است کمی بهتر با شما موافق باشد. (گفته شد ، آب پنیر شفاف تنها نوع جداشده آب پنیر نیست.)

مزه اش مثل چیه؟

مخلوط کردن اولین لیوان آب پنیر شفاف تجربه عجیبی بود. گرد و غبار کمی روی توپ لرزشگیر (من از بطری لرزاننده استفاده کردم) جمع شد و مایع به دست آمده شفاف اما بسیار فوم بود. دستورالعمل ها به شما می گویند اجازه دهید نوشیدنی 15 ثانیه بماند تا کف از بین برود.

سپس متوجه شدم که به نظر نمی رسد توپ تکان دهنده نیاز داشته باشد. تکان دادن آن بدون توپ عالی عمل می کند و کف واقعاً خارج می شود و شما را ترک می کند مایع شفافی که اصلا غلیظ یا انعطاف پذیر نیست. اگر انتظار آب لیمو دارید ، چیزی که بدست می آورید واقعاً خیلی دور از عطر و بافت لیموناد واقعی نیست. اگر آب پنیر شفاف را با آب معمولی مخلوط کنید ، مطمئناً اشتها آورتر از آب پنیر معمولی است.

که است هر چند خیلی ترش در مارکی که من امتحان کردم شیرین کننده وجود داشت (سوکرالوز و آس سولفام K) ، و آنها لبه را برمی دارند خیلی اسیدی نیست اما تو خواهی کرد من حسش میکنم اسیدیته ، درست مانند یک لیموناد بسیار طعم دار.

طعم آن ممکن است برای همه مناسب نباشد ، اما برای تنوع یک گزینه عالی است. اگر من یک شیک یا ماست خامه ای می خواهم ، آب پنیر معمولی دارم. و اگر من فقط یک نوشیدنی پروتئینی می خواهم که طعم خیلی خشنی نداشته باشد ، دست به دامان می شوم برای آب پنیر شفاف

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir