[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان Old Bay راز کامل مری ترشی خونین است

عکس: کلر پایین

در هر زمان ، یخچال من حدود 15 درصد ترشی است. این ممکن است چندان چشمگیر به نظر نرسد ، اما اینطور است حداقل چهار یا پنج شیشه ، که منصفانه است– گرچه زیاد نیست – مقدار. من از همه انواع ترشی ساده در یخچال به یک خیار تخمیر شده لاکتو (یا سبزیجات دیگر). من حتی آن را دوست دارم این ترشی های دامداری من و جوئل روز دیگر این کار را کردیم.

Thosرنچ ترکیه مرا به فکر فرو برد: چه مخلوط ادویه دیگری را می توانم به یک شیشه ترشی فروتن برای غذا اضافه کنم تا به آنها بدهد پیتزا بیشتر؟ Old Bay بلافاصله به ذهنم خطور کرد. دو قاشق غذاخوری از مخلوط گیاهان قرمز و ادویه جات را در یک قوطی نیزه شوید ریختم ، ظرف را بستم ، تکان دادم و یک شب در یخچال قرار دادم.

روز بعد ترشی را از نمک قرمز زنگ زده بیرون آوردم و یک لقمه خوردم. طعم و مزه نمک کرفس بلافاصله ظاهر شد. ادویه های دیگر آنجا بودند ، اما خیلی برجسته نبودند و همه چیز خیلی شور بود (از یک جهت خوب).

این است ترشی کامل Bloody Mary ، تیز و پر جنب و جوش – The Old Bay به نوعی بر سرکه تأکید می کند و به آن زیپ می دهد ، پیپ ، و چندین واو ووم. اگر نگران خودتان هستید ترشی “بسیار شور” بودن – حسی که هرگز احساس نکرده ام! – شما همیشه می توانید استفاده کنید سدیم Old Old را کاهش داد ، اما باز هم ، من همیشه خیارشورهای شور را بسیار دوست داشتم.

پس از مصرف ترشی ها ، آب نمک را برای مدتی نگه دارید. من فکر می کنم این یک افزودنی عالی برای یک خواهد بود ماری خونین، یا آب نمک خوب برای یک مارتینی واقعاً کثیف. همچنین می توانید آن را ذخیره کنید و از آن برای تهیه ترشی بیشتر استفاده کنید یا اگر مثل من یک آب نمک واقعی هستید ، قطعات کوچک ما را صاف کرده و صاف بنوشید. (متنفرها چنین خواهند گفت ناخالص ، اما واقعاً به سردرد من کمک می کند!)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir