[ad_1]

یک مفهوم احمقانه از دنیای درون به فرهنگ اصلی نشت کرده است ، بنابراین زمان توضیح آن فرا رسیده است. من در مورد ایده “سیگمای مردانه” صحبت می کنم ، که ظاهراً در ارتباط با مردان “آلفا” و “بتا” وجود دارد.

این دسته ها با حروف یونانی باید مکانی را در سلسله مراتب و همچنین نوع شخصیت را توصیف کنند. این باید قبلاً به شما بگوید که آنها هیچ معنایی ندارند. موقعیتها در سلسله مراتب مشاغل هستند ، نه ویژگیهای بیولوژیکی داخلی. هیچکس به عنوان ژنرال یا مدافع یا مدیرعامل متولد نمی شود (البته به جز رئیس کودک.)

ما اغلب دوست داریم باور داشته باشیم که شخصیت شخص ، آنها را به عنوان بزرگی از پیش تعیین می کند. این ایده شیرینی است ، اما ارتباط چندانی با روانشناسی یا حتی واقعیت ندارد. این یک تروپ فوق العاده است سیندرلا با شاهزاده ازدواج می کند زیرا او فقط خوب ، شیرین و زیبا است. تروپ جذاب است زیرا ما می توانیم خود را به عنوان فرد منتخب تصور کنیم. بنابراین اگر هیچ یک از اینها منطقی نباشد ، از کجا آمده است؟

“مرد آلفا” مفهومی است که در مورد تحقیقات رفتار حیوانات خنثی شده است

قبل از اینکه در مورد مردان سیگما صحبت کنیم ، باید در مورد آلفا صحبت کنیم. در سال 1947 ، رودلف شنکل نوشت: مقاله ای در مورد رفتار گرگ ها بر اساس مشاهدات در باغ وحش سوئیس او نوشت که به نظر می رسد یک سلسله مراتب وجود دارد ، با جفت “آلفا” در بالای صفحه. دیوید مه ، زیست شناس دیگر حیات وحش ، اصطلاح “آلفا” را در کتابی رواج داد ، اما پس از مطالعه گرگ های وحشی ، نظر خود را تغییر داد. دسته های واقعی گرگ ها اصلاً چنین سلسله مراتب چند سطحی ندارند.

این پست توسط Gizmodo است وارد تاریخ ایده “گرگ آلفا” و دلیل اشتباه آن می شود. به طور خلاصه: دسته های گرگ خانواده هایی با والدین و فرزندان هستند. والدین بچه های خود را شکار می کنند و به آنها غذا می دهند. آنها همانطور که والدین انسان از خانواده خود مراقبت می کنند ، رئیس گروه هستند: اطمینان حاصل کنید که بچه های کوچک به اندازه کافی غذا می خورند، مثلا. برخی از بسته ها دارای ساختار پیچیده تری هستند ، اما همه آنها خانواده محور هستند و نتیجه رقابت شدید نیستند.

ایده یک ساختار سلسله مراتبی به آموزش سگ نیز منتقل شد ، جایی که هوس و هوس چندین دهه ای از مربیان وجود داشت که سعی می کردند سگ ها را مجازات کنند تا باور کنند که آنها (مربی یا مالک) در سلسله مراتب دسته “غالب” هستند. این نیز استعاره مفیدی برای آموزش سگ ها نبود.

رفتارشناس حیوانات پاتریشیا مک کانل توضیح می دهد به صاحبان یاد داده می شود که توله سگ خود را تحویل دهند تا نشان دهد که آنها غالب هستند ، اما گرگ ها معمولاً این کار را نمی کنند. در عوض ، حیوان جوانتر یا “مطیع” در دسته های گرگ می غلتد خودم بر فراز. گرگ ها و سگ ها احساس سلسله مراتب در روابط خود دارند ، اما این بر اساس پسرهایی در بالا نیست که برای همه اطرافیانشان احمق هستند.

“آلفاها” حتی برای انسانها کمتر منطقی است

حالا بیایید در مورد چگونگی تبدیل همه اینها به مردانگی سمی صحبت کنیم. گرگهای “آلفا” اصلی به عنوان جفت نر و ماده درک می شدند ، اما وقتی انسانها سعی کردند جامعه انسانی را بر اساس این قانون ظاهرا طبیعی توصیف کنند ، به سرعت از بین رفت.

اگر فکر می کنید که جامعه بشری لزوماً در یک سلسله مراتب با “آلفا” در بالا سازماندهی شده است ، می خواهید آلفا باشید ، درست است؟ و وقتی مجموعه ای از مطالعات منسوخ شده در مورد گرگ ها را اشتباه متوجه شوید ، به این نتیجه خواهید رسید که این بدان معناست که شما باید احمق اصلی برای همه اطرافیان خود باشید.

مانند گرگها ، انسانها دارای موقعیت هستند ، اما مانند گرگها ، این پیچیده است. به عنوان مثال ، شما می توانید در یک مکان در ساختار اجتماعی محل کار خود قرار بگیرید ، در حالی که در گروهی از دوستان یا در یک سازمان عمومی که بخشی از آن هستید ، موقعیت کاملاً متفاوتی دارید. همچنین لازم نیست از این موضوع آگاه باشید هر کس درجه بندی موقعیت اجتماعی اگر می خواهید با فردی که در سلسله مراتب بالاتر یا پایین تر از شما قرار دارد ملاقات کنید (به عنوان مثال ، آنها بسیار بیشتر از شما درآمد دارند) ، این می تواند ناخوشایند شود. اما شما همچنین می توانید یک زندگی معمولی و شاد را بدون اشغال مکان دقیق همه در سلسله مراتب داشته باشید ، که به هر حال همه نمی توانند در مورد آن توافق داشته باشند.

سیگما کجا وارد می شود

ایده “مردان سیگما” جدیدتر از آلفا تروپا است. اساساً ، تعدادی از بچه ها مطمئن شدند که همه مردان در یک سلسله مراتب با آلفا در بالا (قبلاً اشتباه) هستند ، و سپس متوجه شدند که اینطور است طاقت فرسا شما باید دائماً با دیگران درگیری ایجاد کنید ، فقط برای پیروزی در این درگیری ها و اثبات آلفا بودن خود.

این کار را حتی شامپانزه ها ، نزدیکترین خویشاوندان وحشی ما انجام نمی دهند. پزشک اولیه ، Frans de Waal ، a من صحبت می کنم در مورد شامپانزه های “آلفا” ، بر نحوه مراقبت از دیگران و مراقبت از خود تأکید می کنند. او گفت:

من فکر می کنم اصطلاح آلفا مرد ، اگر در اینترنت جستجو کنید ، همه این کتابهای تجاری را پیدا خواهید کرد که به شما می گوید چگونه یک مرد آلفا باشید و منظور آنها چیست ، چگونه دیگران را کتک بزنید و سر آنها را بزنید ، و به آنها اطلاع دهید که شما رئیس هستید و با من درگیر نشوید و غیره. به طور کلی ، نر آلفا برای آنها قلدر است. من واقعاً از چنین توصیفی خوشم نمی آید … از آن بسیار سطحی استفاده می شود ، که به واقعیت مربوط نمی شود [chimpanzee] آلفا نر است

اما ایده نرهای آلفا آنقدر محکم به حلقه های تعریف شده توسط مردانگی سمی چسبیده بود که افرادی که به آن چسبیده بودند نمی توانستند آن را رها کنند. به عبارت دیگر ، آنها به آلفا خیره شده بودند ، اما آلفا را نیز به گونه ای تعریف کرده بودند که آنها را به افراد وحشتناک تبدیل کرده بود. شما نمی خواهید چنین آلفا باشید و همچنین نمی خواهید با آنها دوست شوید. بنابراین ، زمان رها کردن تروپ فرا رسیده است ، اینطور نیست؟

خوب ، شما فکر می کنید اگر شما قبلاً به ایده سلسله مراتب مردان به عنوان یک نظم طبیعی مطلق متعهد بوده اید ، سخت است که این کار را کنار بگذارید و مانند یک فرد عادی زندگی کنید. اما این پسران قبلاً خرده فرهنگ خود را از طریق باورهای عجیب خود در مورد مردانگی تعریف کرده بودند (که آلفا تنها یک قسمت از آنها بود – ما اکنون در قلمرو وانت / redpill / incel / MGTOW هستیم). زمان یک جایگزین آلفا فرا رسیده است: مردی که ایستاده است خارج از سلسله مراتب ، اما هنوز هم هست بهتر از همه در آن

این باید “مرد سیگما” باشد و این حتی بیهوده تر از تجارت آلفا / بتا / امگا است ، زیرا به جای اینکه بر اساس نظریه قدیمی رفتار حیوانات باشد ، فقط ساخته شده است. (بتا فقط دومین سلسله مراتب است ؛ امگا ، که آخرین حرف الفبای یونانی است ، سطح پایینی است. سیگما ، یک حرف یونانی دیگر است.)

می توانید تاریخ کوتاهی از افزایش محبوبیت این اصطلاح را در توضیحات مختلف ، مانند یکی در ملبه نویسنده ، مایلز کلی ، با این نقل قول جذب می کند:

بطور کلی، [identifying as a sigma male is] این تفاوت با تلاش برای درک خود از طریق سازماندهی فیلترهای زودیاک ، انواع مایرز بریگز ، اعداد Eneagram یا خانه های هاگوارتز ندارد. ما می خواهیم خود را بهتر بشناسیم و با هدایت تعصباتمان ، این دانش را از طریق چارچوبی انتخاب شده برای تصاحب (و در این مورد رتبه بندی) شخصیت جستجو می کنیم. البته ، این روند منجر به دلبستگی به آرکی تایپی می شود که شما آن را بسیار خوش یمن می دانید ، و توضیح می دهد که چرا دروازه های عجیب زیادی در اطراف عنوان سیگما وجود دارد: اگر می خواهد قدرتی داشته باشد ، باید غیرمعمول باشد ، اما هر احمقی می خواهد ادعای تعلق به این گروه

حداقل با طالع بینی ، افرادی که نمودارها را می خوانند و الگوهای رفتاری نجومی را به اشتراک می گذارند دانستن این بی معنی است (خوب ، اکثر آنها این کار را می کنند.) این امر باعث می شود که تیپ های شخصیتی را هنگامی که به شما خدمت نمی کنند ، یا اگر دیگر به آنها فکر نمی کنید ، نادیده بگیرید. شاید شما واقعاً خود را ریونکلو می دانستید ، اما اکنون شما شما کمی بیشتر در مورد JK رولینگ می دانید، ترجیح می دهید پیش بروید و الگوهای رفتاری درباره Enneagram 7 را به اشتراک بگذارید.

این نوع تغییر زمانی دشوارتر می شود که نوع شخصیتی که انتخاب می کنید با اعتقادات قوی در مورد جنسیت و موقعیت اجتماعی و ریشه های فرضی آنها در زیست شناسی همراه باشد. یا به طور خلاصه: اگر خود را سیگما (یا می خواهید) باشید ، قبلاً برخی از مزخرفات را دیده اید. به خودتان لطف کنید و تمام راه را رها کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir