[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان TikTok جریان بی پایان مشاوره مالی بد است

عکس: مکانیک (شاتر استوک)

مطالعه اخیر توسط LendingTree این موضوع را نشان داد 41٪ از ژنرال Zers برای مشاوره مالی در ماه گذشته به TikTok اعتماد کردندو در واقع هشتگهایی مانند #FinTok یا #Money صدها میلیون بازدید دارند. اما آیا این فیلم های به اندازه لقمه توصیه های خوبی ارائه می دهند؟ اغلب نه – حتی خنده دار. در بسیاری از موارد ، “متخصص” فقط یک تأثیرگذار با مخاطبان زیاد و از هیچ نوع آموزش مالی نیست. در اینجا نگاهی به چند نمونه از توصیه های وحشتناک و نحوه تشخیص خوب و بد دارد.

TikTok انواع مشاوره های مالی بد را دارد

بهترین و بدترین نکته در مورد TikTok این است که مباحث پیچیده را می توان به فیلم های قابل فهم تقسیم کرد که معمولاً کمتر از 60 ثانیه هستند. مسئله این است که اگر شما تحقیق خود را انجام ندهید ، می دانید چه زمانی مشاوره اشتباه است. در اینجا نگاهی به انواع مختلف مشاوره مالی بد است که می توانید در TikTok مشاهده کنید:

توصیه های خوب و فکری که کاملاً مورد توجه قرار نگرفته است.

این ویدیو پیشنهاد می کند که با خرید دستگاه های آب نبات و نصب آنها در مکان های پربازدید می توانید منفعلانه درآمد کسب کنید. چه ویدیویی نه به شما بگویم که این صدای جانبی آنچنان منفعل نیست (ماشین آلات به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارند) و شما نمی توانید بدون اجازه آنها فروشگاه متعلق به افراد دیگر ایجاد کنید ، این مسئله باعث می شود که تعداد دستگاههایی که می توانید در یک مکان امن نصب کنید بسیار دشوار است.

این به نوبه خود توانایی شما برای کسب درآمد زیاد از کسب و کاری را که برای شروع کار درآمد زیادی ندارد ، محدود می کند (درآمد ماشین آلات مبتنی بر سکه در حدود روزانه 1 دلار)

کاهش بیش از حد نکاتی که فاقد زمینه های مهم هستند.

نکات موجود در این ویدئو این است که چگونه می توان با انتخاب سهام مناسب “از 200 دلار به 50،000 دلار” رسید. با این حال ، منطق خرید سهام براساس مفروضات سطحی مانند خرید سهام Zillow است ، به عنوان مثال نرخ بهره وام مسکن پایین است. اما همانطور که برنامه ریز مالی بررسی کننده این ویدئو اشاره می کند ، اطلاعات نرخ بهره جدید نیست و قبلاً در قیمت سهام گنجانده شده است.

آنچه از این ویدئو نمی دانید داستان ، ترازنامه شرکت یا میزان بدهی آن است. مثل همیشه ، عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نمی کند.

پند و اندرز کاملاً اشتباه.

در این ویدئو، توصیه این است که فقط به شما بیت کوین پرداخت کنید ، زیرا “چه کسی شما را می گیرد؟” پاسخ ، البته ، IRS است ، که سرکوب در برابر ارزهای رمزنگاری شده و حتی برای شناسایی سرمایه گذاران ارزهای رمزپایه ای که اظهارنامه مالیاتی آنها حذف یا حاوی داده های نادرست در مورد معاملات ارزهای رمزپایه است ، برون سپاری می کنند. اگر از این توصیه پیروی کنید ، مجبور به پرداخت مالیات و جریمه نقدی هستید ، شاید حتی تعقیب کیفری.

چگونه می توان مشاوره مالی بدی را در TikTok یافت

مشکل این است که بسیاری از این فیلم ها توسط تأثیرگذارهای آموزش ندیده ساخته می شوند که بیشتر از لایک و دنبال کردن تحریک می شوند تا درست. اگر آنها اشتباه باشند ، می توان مشاوره بد را با سلب مسئولیت “این فقط نظر من است” رد کرد ، همانطور که بسیاری از سازندگان TikTok این کار را می کنند. بنابراین ، اگر می خواهید به توصیه های بد مالی توجه کنید ، حتما از خود بپرسید:

  • آیا آنها هیچ قدرتی دارند؟ اگر رزومه تأثیرگذار نگوید او یک برنامه ریز مالی معتبر (CFP) ، حسابدار رسمی معتبر (CPA) یا مشاور سرمایه گذاری ثبت شده (RIA) است ، و آنها به شما می گویند که با پول خود چه کار کنید ، بسیار بدبینانه.
  • آیا سازنده سعی دارد چیزی به شما بفروشد؟ اگر اینفلوئنسر محصول یا نوع خاصی از سهام را هل می دهد ، به یاد داشته باشید که ممکن است سهام مالی نامعلومی در آنچه می فروشند داشته باشند.
  • آیا این خیلی خوب است که صحت داشته باشد؟ هیچ کس نمی تواند دقیقاً عملکرد آینده بورس را پیش بینی کند و اگر بتواند ، آن را با میلیون ها بیننده TikTok به اشتراک نمی گذارد. از نکات سرمایه گذاری برای “سریع ثروتمند شدن” خودداری کنید. اگر خیلی درست به نظر برسد ، احتمالاً چنین است.
  • آیا می توانم این را بررسی کنم؟ غالباً تنها موردی که می توانید از نظر تأثیرگذار بررسی کنید این است که آیا محبوب هستند یا خیر ، اما این به معنای درست بودن توصیه هایی نیست که آنها از آنها پشتیبانی می کنند. شما همیشه می خواهید قبل از استفاده از مشاوره مالی ارائه شده در فیلم 60 ثانیه ای ، تحقیقات خود را انجام دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir